eReport.sk
Ján Krošlák, foto: tasr

Krošlák prináša riešenia, ktoré lekári už zvozili pod čiernu zem: Vplyv nemám, tak mi nezostáva nič iné, len kritizovať!

Bývalý tenista a dnes poslanec Ján Krošlák dlhodobo kritizuje svojho bývalého straníckeho šéfa Igora Matoviča. Dnes ale otočil a namiesto kritiky prináša aj nejaké riešenia. Mnohé z nich už lekári skritizovali, Krošlák si ale ide svoje.

Krošlák sa dostal do parlamentu v drese Obyčajných ľudí. Dlho sa ale v tieni Igora Matoviča neohrial, bývalý športovec si pustil ústa na špacír kde sa dalo a dopadlo to tak, že klub OĽANO definitívne opustil.

Dnes si povedal, že dosť bolo len kritizovania, prináša teda aj riešenia ako zabojovať s pandémiou. „Veľa ľudí sa ma pýta, prečo len kritizujem a nedám nejaký názor na riešenia. Môj názor – očkovanie je cesta. Kto je zaočkovaný, má mať slobodu vo svojom rozhodovaní -čiže lockdown pre zaočkovaných je čistý nezmysel,“ tvrdí poslanec.

Zatvorené prevádzky, školy, športoviská, reštaurácie pre zaočkovaných sú podľa neho rarita v celej Európe. On sám by nezaočkovaných neterorizoval, ale dal by im preplatiť komplet náklady za hospitalizáciu, pretože zaťažujú systém, aj keď majú zdarma vakcínu. „Treba navýšiť kapacity pre covid pacientov na 5000, zabezpečiť a vyškoliť personál pre ďalšie vlny a už prestať riešiť covid v zmysle, že tu máme kolaps zdravotníctva. Začať už normálne žiť aj s covidom,“ myslí si Krošlák.

Poslanec zrejme nesleduje lekárov. Navyšovať kapacity pre covid pacientov už navrhoval aj predseda parlamentu Boris Kollár. Ten dokonca hovoril o 6 až 7-tisíc lôžkach. Primári Jakub Hložník a Milan Kulkovský si ale o takýchto nápadoch od stola myslia svoje. Primár považskobystrickej nemocnice Kulkovský politikom pripomína, že v súčasnosti máme strop okolo 3800 lôžok a už pri týchto počtoch je výrazným spôsobom obmedzená starostlivosť o nekovidových pacientov. „Tí sa na niektorých oddeleniach tlačia ako sardinky, šiesti na izbách, ktoré sú určené pre štyroch. Muži a ženy spolu. Na čo sa tu hráme?” hromží lekár.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Boris Kollár (Sme rodina)
  2. Peter Sabaka

O jeho názore, že treba vyškoliť personál na ďalšie vlny, by mu zase primár Hložník tiež povedal svoje. Pľúcne ventilácie môže totiž obsluhovať len skúsený lekár anesteziológ a tí by sa dali v týchto časoch vyvážiť zlatom. „Jedná sa o sofistikovane prístroje s ktorými sa lekár učí robiť doslova roky. Tu nejde o to zapnúť či vypnúť ten pristroj či nastaviť hodnoty, ale toho pacienta treba najskôr zaintubovať, čiže zaviesť pacientovi do dýchacích ciest „hadičku“ ( orotrachealna kanyla), ktorá sa napojí na hadice pristroja na umelú ventiláciu pľúc. Je to výkon, ktorý môže robiť samostatne len skúsený lekár-anesteziológ, ktorý má za sebou stovky intubácii,” opisuje, kde je problém.

Kedysi nedal Krošlák na Matoviča dopustiť. Dnes je všetko inak – Foto: FB/jankroslak

Krošlák si ale na záver opäť neodpustil rypnúť aj do svojho bývalého šéfa Igora Matoviča. „Matovič sa síce snaží, to mu nikto neupiera, ale s nikým sa neradi, strieľa od pásu, podľa toho, čo ho práve napadne a čo sa mu prisnije. Podľa mňa je úplne mimo a žije si vo svojom paralelnom svete,“ udrel poslanec.

Tvrdí, že na jeho mieste by bol ticho a nič neprezentoval, pokiaľ by mu aspoň 10 múdrych, skúsených poradcov neodsúhlasilo jeho nápady. „Ale on žije a naberá energiu zo zloby, tak ho budem kritizovať a aj opatrenia, ktoré sú tvorené len pár odborníkmi z oblasti zdravotníctva, bez účasti odborníkov z iných oblastí. Najviac mi vadí, že naše opatrenia nejdú ruka v ruke s tými, ktoré majú krajiny okolo nás. Načo sa hráme? Sme iní? Vplyv na tvorbu riešení nemám, tak mi nezostáva nič iné, len kritizovať,“ dodal na záver.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Krošlák prináša riešenia, ktoré lekári už zvozili pod čiernu zem: Vplyv nemám, tak mi nezostáva nič iné, len kritizovať!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti