eReport.sk
Boris Kollár (Sme rodina)
Boris Kollár (Sme rodina). Foto: tasr

Kollár má recept na pandémiu: Vytočení lekári mu odkazujú, že im je na zvracanie!

Šéf parlamentu Boris Kollár má svojské riešenie, ako sa popasovať s pandémiou. Odprezentoval ho v diskusnej relácii RTVS a mnohí lekári sa pri televízoroch nestačili diviť. „Človek si zapne TV a hneď mu stúpne tlak,“ rozčuľuje sa primár anestéziológie a intenzívnej medicíny Jakub Hložník. Pridal sa aj ďalší primár z považskobystrickej nemocnice Milan Kulkovský.

V nedeľnej diskusnej relácii RTVS O5 min 12 boli hosťami Boris Kollár a šéf Hlasu Peter Pellegrini. Slová došli samozrejme aj na pandémiu. A Kollár svoj názor na riešenie netajil „Ministri by mali nájsť v zvládaní pandémie rovnováhu. Tento orbánovský model sa páči aj mne. Nechať všetko otvorené, ale zabezpečiť dostatok lôžok, dostatok pľúcnych ventilácií a dostatok zdravotného personálu na to, aby sme zvládli nápor. Kto sa rozhodne nezaočkovať, riskuje to, že zomrie. Ale aby mal každý možnosť dostať sa do nemocnice. My máme strop približne pri 3 800 lôžkach a sme vybavení. Treba pripraviť 6-tisíc, 7-tisíc lôžok a nechať všetko otvorené,“ navrhuje Kollár. 

Primárovi Jakubovi Hložníkovi skoro zabehol nedeľný obed. „Tak máme tu ďalšie originálne riešenie pandémie, ktoré navrhol predseda NR SR. Veď otvorme 6-7000 lôžok pre pacientov s COVID-19 a nemusíme riešiť žiadne opatrenia. Aké jednoduché no nie? Kde ich otvoríme a kto by tam robil, to je už len taký podružný problém,“ rozčuľuje sa primár. „Podľa posledných informácií nová varianta Omikron zvysoka kašle na imunitu po prekonaní, tá nás ochráni tak na 19%. Tretia dávka vakcíny na 50-80%,“ tvrdí lekár. Prezradil, že na ich oddelení si očkovaného ani nepamätá. Zato momentálne majú hospitalizovanú 27-ročnú tehotnú a ich najstarší pacient nemá ani 65 rokov. A ani jeden z ich pacientov nie je očkovaný.

Hložníka podráždil aj Pellegrini, ktorý by chcel počuť podrobnejšie štatistiky o obetiach na covid. Aj pre toho má odpoveď. „Čo sa týka úmrtí. 85% mŕtvych na COVID-19 sú neočkovaní a tých 15% očkovaných mŕtvych sú priemerne vo veku 79 rokov a viac ako 6 mesiacov od druhej dávky vakcíny. Ale vlastne načo to vysvetľujem. Načo tie čísla vôbec niekto chce. Aj tak nám neuveria. Veď všetci čo tam robíme a tých pacientov reálne liečime a vidíme, sme podplatení zapredanci, ktorí tam s prístrojmi na umelú ventiláciu pľúc nafukujú zdravých ľudí a praUdu má Jožo, ktorý od Fera v krčme počul, že jeho sesternica má kamarátku, ktorá robí v nemocnici a všetko je to úplne inak….“ zakončil som status.

Kulkovský: Je mi na zvracanie…

Názory politikov vytočili aj primára Milana Kulkovského. „Prečo si niektorí politici myslia, že môžu hovoriť akékoľvek hlúposti bez toho, aby čo i len trochu pred tým pouvažovali? Toto nie je na smiech. To je na plač. A čo personál pre tých 7000 covid lôžok? Už teraz mnohí melú z posledného a keď sa im niečo nepáči a posťažujú sa, odvezú ich policajti,“ naráža na protest záchranárov.

Pripomeniem, že v súčasnosti máme strop okolo 3800 lôžok a už pri týchto počtoch je výrazným spôsobom obmedzená starostlivosť o nekovidových pacientov. „Tí sa na niektorých oddeleniach tlačia ako sardinky, šiesti na izbách, ktoré sú určené pre štyroch. Muži a ženy spolu. Na čo sa tu hráme?“ hromží lekár.

Upozorňuje na desaťročia staré nemocnice, z ktorých väčšina je “protipandemicky” vybudovaná tak, že desiatky pacientov majú jedno sociálne zariadenie a protiinfekčné opatrenia znamenajú to, že vám dajú pojazdné WC k posteli. „Politici by mali zdravotníkom, ktorí sú ochotní v takýchto stredovekých podmienkach pracovať, bozkávať ruky a nohy. A nie naopak. Zatvárať ich a v diskusiách dokazovať, že o stave nášho zdravotníctva nemajú ani šajnu,“ odkázal na hradný kopec.

Rozčuľuje ho aj, že pri každom vyšetrení využívajú politici svoj status “nadčloveka” a očakávajú, že si z ich prítomnosti každá sestra a lekár minimálne cvrkne do bielych gatí. „Využívajú nadštandardné podmienky, ktoré sú od reality slúžiacej obyčajným ľuďom často na míle vzdialené. Vyšetrenia vybavené do pár hodín, čajíky varené časťou háremu, nadštandardný prístup celého personálu s americkým “nenúteným” úsmevom,“ soptí primár a svoj status ukončil skonštatovaním, že je mu zo všetkého na zvracanie.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kollár má recept na pandémiu: Vytočení lekári mu odkazujú, že im je na zvracanie!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti