eReport.sk
Zľava Igor Matovič, Boris Kollár, Richard Sulík a Veronika Remišová. Foto: tasr

Kríza v koalícii? Matovič so Sulíkom sa opäť povadili

Zoberte si popcorn, pohodlne sa usaďte a nechajte sa zabávať. Reč nie je o novej televíznej šou, ale o politickej situácii na Slovensku. A hoci sa budete baviť, bude to skôr smiech cez slzy. Premiér Igor Matovič (OĽANO) sa už totiž kvôli koronavírusu a následným vládnym opatreniam stihol povadiť s kadekým. Najnovšie si však skočil do vlasov s ministrom hospodárstva a koaličným partnerom Richardom Sulíkom (SaS).

Celú prestrelku bolo možné sledovať online na sociálnych sieťach. Zrejme obom pánom došla nielen trpezlivosť, ale aj kredit na mobilnom telefóne, keďže si svoje dojmy radšej vymieňali verejne, ako prostredníctvom súkromného telefonátu. Kvôli neustále sa zvyšujúcim číslam pozitívne testovaných na COVID-19 cez víkend zasadala nielen pandemická komisia ale aj Ústredný krízový štáb. Práve tam došlo k politickej dráme, keď sa Sulíkovi už podľa jeho slov nechcelo počúvať „tliachaniny“, zdvihol sa a odišiel. Krátko na to napísal na sociálnu sieť: „Nevieme, koľko ľudí sa nakazilo v reštauráciách či fitnesscentrách a už vôbec nie v divadle. Zatvorenie ich zloží na kolená a dnes na krízovom štábe som zásadne proti týmto krokom. Áno, chráňme sa, nosme rúška, buďme zodpovední. Ale nezlikvidujme si ekonomiku. Toto by už rozdýchala ťažko.“

Status zrejme vytočil predsedu vlády Matoviča, ktorý dlhodobo kraľuje v informovaní o všetkom prostredníctvom sociálnych sietí. „Sú ľudia, ktorí sa aj v mimoriadne ťažkej situácii nevedia správať ako zodpovední politici. A veľmi ma to mrzí. Hoci majú povinnosť byť na Ústrednom krízovom štábe, prídu tam na chvíľu, nevypočujú si argumenty, v pohode si odídu na obedík, hoci koniec zasadnutia najdôležitejšieho krízového štábu je v nedohľadne. A idú sa opäť hrať na pekných pred médiá ako počas prvej vlny,“  napísal premiér dotknuto. Sulík si však po hlave skákať nenechal a štipľavo Matovičovi odpísal. „Igor, pandemická komisia, ktorá nemá základné dáta o tom, koľkí sa kde nakazili, len strieľa od pasu a presne tomu tie dnešné tliachaniny zodpovedali.“ Matovič si však húdol svoje, a Sulíkovi odkázal, že by veci možno videl inak, keby na zasadnutí bol. A tak národ, ktorý čakal na opatrenia, sa stal svedkom frašky. Ako táto prestrelka poznačí koaličné vzťahy ukáže až čas. Určite to však nebolo prvýkrát, čo si páni skočili do vlasov. Ktovie, koľkokrát už Sulík svoje slová o tom, že s „Igorom sa dá vládnuť“, oľutoval.

Zdroj foto: tasr, sita, facebook IM a RS


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kríza v koalícii? Matovič so Sulíkom sa opäť povadili

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti