eReport.sk
Poslankyňa Petra Krištúfková. Foto: tasr

Krištúfková (Sme rodina): Chcem, aby sme vrátili rodičom dotáciu na teplé jedlo v školách pre ich deti

Chcem, aby sme vrátili rodičom dotáciu na teplé jedlo v školách. „Rastúce ceny energií a potravín dnes zaťažujú rodinné rozpočty viac ako kedykoľvek predtým. Aj preto je práve teraz cieľom nášho hnutia, aby sme deťom v školách vrátili obedy zadarmo,“ hovorí poslankyňa Národnej rady SR Krištúfková.

Obedy zadarmo

Poslankyňa predloží na januárovú schôdzu parlamentu pozmeňujúci návrh, vďaka ktorému by sa mohlo opäť zaviesť poskytovanie dotácie na stravu pre deti v poslednom ročníku materských škôl a pre všetky ročníky základných škôl.

Teplé jedlo pre deti

Ja teraz prichádzam s návrhom, aby bolo teplé jedlo v školách rodičom znovu dotované a momentálne je pre mňa dôležité len jedno – presadiť tento návrh medzi poslancami, nájsť preň podporu a schváliť ho,“ hovorí P. Krištúfková.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Boris Kollár, predseda NR SR
  2. Boris Kollár bol vo Švajčiarsku.
  3. Hlas-SD: Heger urobil podvod na voličoch

Poslankyni Petre Krištúfkovej sa doteraz podarilo presadiť viaceré novely zákonov zo sociálnej oblasti smerujúce prevažne na pomoc ženám – samoživiteľkám a rodinám so školopovinnými deťmi.

Vyššie prídavky

„Koncom minulého roka sa nám podarilo presadiť historické navýšenie prídavku na dieťa z 30 na 60 eur, ktoré platí od januára 2023. Presadili sme aj zásadné zvýšenie daňového bonusu na dieťa, ktoré je momentálne vo výške 140 eur. Obnovili sme príspevok na začiatku školského roka v sume 110 eur, ktoré dostanú v septembri všetky rodiny prvákov.

Prijatý bol náš návrh zákona o náhradnom výživnom, ktorý výrazne pomôže všetkým matkám – samoživiteľkám, ktorým neplatí partner riadne výživné. A teraz prichádzame s návrhom na vrátenie dotácie na teplý obed pre deti materských a základných škôl,“ hovorí poslankyňa P. Krištúfková.

Cieľom je pomôcť rodinám

Predkladaný návrh počíta zároveň aj s navýšením dotácie, a to z pôvodnej sumy 1,30 za obed na 2,30 €. Podľa slov poslankyne, cieľom hnutia je pomôcť rodinám v súčasnej dobe rastúcej inflácie a neustále sa zvyšujúcich cien energií a potravín. ,,Uvedomujeme si vážnosť situácie, v ktorej sa mnohé slovenské rodiny nachádzajú.

Ohrozená je životá úroveň

Životná úroveň mnohých je ohrozená. Pomoc zo strany štátu a vlády je preto teraz nevyhnutná. Dúfam, že aj moji kolegovia v parlamente si vážnosť situácie rovnako uvedomujú a že náš návrh na opätovné zavedenie dotácie na jedlo pre deti v školách podporia,“ povedala na záver P. Krištúfková.

Zdroj: eReportKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Krištúfková (Sme rodina): Chcem, aby sme vrátili rodičom dotáciu na teplé jedlo v školách pre ich deti

Odoberať
Upozorniť na
16 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti