eReport.sk
Boris Kollár bol vo Švajčiarsku.
Predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina). Foto: tasr

Pristúpi na podmienku OĽANO? Kollár: So zatvorenými očami!

Pristúpi na podmienku OĽANO? Šéf Sme rodina Boris Kollár nevylúčil, že by bol ochotný dať zelenú úsiliu Igora Matoviča zmeniť legislatívu tak, aby volebný zákon mohla meniť iba ústavná väčšina. Čo ešte odznelo v nedeľnej politickej debate?

SaS podporí predčasné parlamentné voľby bez akýchkoľvek ďalších podmienok, deklaroval predseda strany a poslanec Richard Sulík. Predseda parlamentu a hnutia Sme rodina Boris Kollár potvrdil ochotu pristúpiť na kompromis so septembrovým termínom volieb, hoci preferuje máj alebo jún. Uviedli to v nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na telo.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kollár reaguje na Pavla
  2. Krajniak to vidí jasne
  3. Boris Kollár, predseda NR SR
  4. Kollár reaguje na Pavla

Kollár chce hlasovať v parlamente o uznesení k predčasným voľbám hneď po tom, ako vyjde zmena Ústavy SR v zbierke zákonov. Odmietol tak náznaky o zámere hlasovať o uznesení až v marci. Ako zdôvodnil, prezidentka Zuzana Čaputová je od februára pripravená menovať úradnícku vládu. Sulík deklaroval snahu urobiť všetko pre to, aby mohol byť termín predčasných volieb vyhlásený do konca januára.

Sulík: Veľa podmienok sťažuje dohodu

„So zatvorenými očami“ je Kollár ochotný podporiť zmenu legislatívy, aby volebný zákon mohla meniť iba ústavná väčšina, čo je podmienka OĽANO na predčasné voľby. Odmieta však zakotvenie Špecializovaného trestného súdu a špeciálnej prokuratúry do ústavy. Sulík argumentuje, že veľa podmienok sťažuje dohodu.

Referendum o zmene ústavy považuje Sulík za zbytočné, keďže najvyšší zákon štátu plánuje zmeniť parlament. „Toto referendum by nebolo, keby sa bývalá koalícia správala normálne,“ poznamenal Kollár. Upozornil, že ani úspešné referendum by automaticky neviedlo k predčasným voľbám.

Sulík si verí na „reštart Slovenska“

Kollár a Sulík sa zhodujú, že dočasný premiér Eduard Heger (OĽANO) by sa mal čo najskôr vyjadriť, či zostáva alebo odchádza z hnutia. Ako podotkli, pri rokovaniach nevedia, koho Heger zastupuje, či OĽANO alebo iný subjekt.

SaS pôjde podľa Sulíka do volieb samostatne. Voličov chce presviedčať, že dokáže zabezpečiť reštart Slovenska. Spájanie pravicových síl však víta – nechce, aby hlasy pre pravicu prepadávali.

Sme rodina by nešla do vlády s Republikou

Kollár potvrdil, že Sme rodina by nešla do vlády s Republikou. To, či bude bývalý riaditeľ Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimír Pčolinský na kandidátke, nevidí zatiaľ ako aktuálnu otázku. Ambulanciám treba podľa poslancov pomôcť s dosahmi vysokých cien energií. Sulík poukázal aj na otázku zvyšovania ich príjmov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pristúpi na podmienku OĽANO? Kollár: So zatvorenými očami!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti