eReport.sk
Predseda Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti Peter Kremský.
Peter Kremský (OĽaNO). Foto: tasr

Kremský z OĽaNO: Toto je ten rozdiel. Meníme dlhodobé papalášske maniere!

Poslanec najväčšieho vládneho hnutia Peter Kremský v podstate obratom reagoval na informáciu, ktorú v pondelok oznámil premiér Eduard Heger – a to že uvoľnil z rezervy predsedu vlády tri milióny eur pre centrá pre obete domáceho násilia. Pre Kremského, ktorý je aj šéfom parlamentného výboru pre hospodárske záležitosti, to bol dôvod na to, aby voličom vyslal cez svoju sociálnu sieť pozitívny signál o súčasnej vláde, a samozrejme, špeciálne o skvelom kroku premiéra z OĽaNO.

Uvoľnenie miliónov z premiérskej rezervy pre tých, ktorí tieto peniaze skutočne potrebujú, je nepochybne správny a bohumilý krok, ktorý uvítala aj hlava štátu Zuzana Čaputová. O tom niet určite pochýb. Je však nanajvýš otázne, či to po prešľapoch súčasnej štvorkoalície, bude stačiť na zvýšenie mizernej dôvery Hegerovmu kabinetu.

„Problém týrania žien a detí tu vždy bol. Žiaľ pandémia tento problém ešte viac zvýraznila. Je skvelé, že úrad vlády sa rozhodol rezervu premiéra použiť práve pre týrané ženy a deti,” dával Kremský palec hore v reakcii na rozhodnutie Hegera.

Vzápätí v tejto súvislosti spomenul bývalých premiérov: Petra Pellegriniho, ktorý stojí v čele aktuálne podľa prieskumov najpopulárnejšej strany Hlas-SD a samozrejme aj šéfa Smeru Roberta Fica, ktorého strana má momentálne dôveryhodnosť porovnateľnú s tou, z ktorej sa v OĽaNO rozhodne neradujú. „Rezerva vlády tu nie je na to, aby si z nich niekto platil PR v jednom časopise pred voľbami, ako v minulosti Pellegrini alebo zasponzoroval vizáž fitnesky, či prevádzku jachtového klubu, ako Fico,” uviedol Kremský a dodal: „Toto je ten rozdiel. Meníme dlhodobé papalášske maniere minulých vlád. Preto teraz idú 3 milióny € ľuďom, ktorí to naozaj potrebujú.”

Zdroj: fb/peterkremskyolano

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport