eReport.sk
Igor Matovič (OĽaNO)
Igor Matovič (OĽaNO). Foto: tasr

Rozdýcha to Matovič? Ficov Smer opäť predbehol OĽaNO! Reaguje Heger

Nové čísla preferencií krátko po vládnej kríze! Agentúra Focus pre diskusnú reláciu televízie Markíza Na telo prišla s čerstvým prieskumom. Zdá sa, že kríza výrazne nezamiešala preferenčnými kartami, no niektorí stranícki lídri majú dôvod na poriadny úsmev. Kto by teda prekročil brány národnej rady? Azda najzaujímavejším výstupom prieskumu je fakt, že hnutie OĽaNO by aktuálne volilo menej opýtaných ako stranu Smer-SD. Potvrdzuje sa tak trend z iného prieskumu preferencií, ktorý bol zverejnený ešte 1. apríla. V ňom OĽaNO rovnako skončilo za Smerom. A vyzerá to tak, že nešlo o prvoaprílový žart.

Nikoho asi neprekvapí, že na čele prieskumu tróni Hlas – SD Petra Pellegriniho. Exsmerák získal 22,3 percenta. Za ním na druhej priečke sa s 11,2 percentami usadila strana SaS Richarda Sulíka. “Bronzová” priečka patrí strane Roberta Fica Smeru-SD s 10,9 percentami. Až po ňom nasleduje s 9,2 percentami hnutie OĽANO Igora Matoviča, ktoré počas posledných volieb doslova prevalcovalo všetkých ostatných. Podľa najnovšieho prieskumu však získalo menej percent ako jeho úhlavný nepriateľ, strana, ktorá tu vládla 12 rokov.

Prieskum zverejnila televízia Markíza v relácii Na telo. – Foto: tv Markíza/Focus

Do parlamentu by sa ešte dostal aj Boris Kollár s hnutím Sme rodina či aj KDH. Presne päť percent získala v prieskume koalícia maďarských strán Aliancia.

Zaujímavosťou je fakt, že nová strana odídencov z ĽSNS na čele s Milanom Uhríkom by záskali 4,7 percenta. Síce by prah parlamentu neprekročili, no predbehli stranu svojho bývalého šéfa Mariana Kotlebu, ktorý získal len 4,3 percenta.

Prieskum agentúra vykonala na vzorke 1001 respondentov v období od 31. marca do 7. apríla.

“Uprostred rieky je hodnotiť ten výsledok priskoro,” reagoval hosť relácie Na telo premiér Eduard Heger na prepad OĽaNO v prieskume Focusu. Legitímne je položiť si otázku, ako sa k nameraným číslam postaví šéf najsilnejšieho koaličného hnutia, expremiér Matovič. Rozdýcha to vôbec?

Matovič druhýkrát za Ficom počas niekoľkých dní

Pre úplnosť treba dodať, že aktuálny prieskum je druhým v krátkom čase, podľa ktorého má OĽaNO nižšiu popularitu ako opozičný Smer-SD. Naposledy sa tak stalo začiatkom apríla, keď najsilnejšej koaličnej strane namerala agentúra Actly zisk 9,6 percent a Smeru 10,5. Matovičovmu hnutiu vtedy chýbalo len málo, aby skončilo v rebríčku popularity na šiestom mieste za Sme rodina. Kollárovo hnutie si totiž podľa Actly zaknihovalo zisk 9,5 percent, vyplýva z výsledkov prieskumu, ktoré zverejnil portál topky.sk.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport