eReport.sk
Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) počas prvého rokovania vlády SR v Bratislave 7. apríla 2021.
Eduard Heger (OĽaNO). Foto: tasr

Ľudia Hegerovej vláde nedávajú veľké nádeje! Na prieskum reagujú Pellegrini a Remišová

Viac ako polovica opýtaných voličov si myslí, že vláda nového premiéra Eduarda Hegera nevydrží celé volebné obdobie. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre televíziu Markíza, ktorý sa uskutočnil na vzorke 1 001 opýtaných v dňoch od 31. 3. 2021 do 7. 4. 2021.

Až 38,3 % respondentov si myslí, že Hegerova vláda vydrží iba pár mesiacov, 26 % opýtaných jej dáva životnosť jeden až dva roky. Šancu vydržať celé tri zvyšné roky voleného obdobia dáva vláde 24,4 % opýtaných voličov a 11,3 % respondentov nevedelo povedať, či a ako dlho vláda vydrží. Najväčší optimisti (viac ako 76 %) patria k voličom OĽANO, naopak až 65,8 % voličov Smeru si myslí, že vláda Eduarda Hegera skončí už do pár mesiacov.

Zdroj: TV Markíza

Prieskum zrejme mierne nepríjemne prekvapil šéfku Za ľudí Veroniku Remišovú. „Rozdielne názory vyplývali z pandémie. Jeden partner chcel otvárať skôr, druhý neskôr. Jeden chcel celoplošne testovať, my sme boli proti. Teraz, keď už pandémia ustupuje a už vidíme aj svetlo na konci tunela, ktorým je očkovanie, tak si myslím, že aj tie vzťahy budú lepšie a pokojnejšie,“ povedala vicepremiérka v relácii televízie Markíza Na telo.

„Ja si myslím, že je to úplne logické a tie čísla hovoria o tom, že ľudia vnímajú aj vládu Eduarda Hegera ako druhú Matovičovu vládu, kde Igor Matovič ako najsilnejší minister financií bude mať stále veľký vplyv,“ myslí si opozičný poslanec a šéf mimoparlamentnej strany Hlas Peter Pellegrini. Podľa neho museli občania čeliť nielen pandémii, ale aj Igorovi Matovičovi a hádkam vo vládnej koalícii.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport