eReport.sk
Žiadna vojna?
Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. Foto: tasr/ap

Peskov: Kremeľ vylúčil možnosť uzatvorenia prímeria na Ukrajine

Kremeľ vylúčil možnosť uzatvorenia prímeria na Ukrajine, hoci na takýto krok a obnovenie mierových rokovaní bez kladenia podmienok vyzvalo aj Bielorusko. To je spojencom Moskvy. V piatok to povedal hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Kremeľ zatiaľ možnosť prímeria nevidí. „V kontexte Ukrajiny sa nič nemení. Špeciálna vojenská operácia pokračuje, keďže je jediným spôsobom na dosiahnutie súčasných ruských cieľov,“ vyhlásil Peskov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Mrazivý odkaz od ruských hekerov
  2. Sloboda prejavu hrozbou?
  3. Nie je to prvý raz!

Kremeľ a jeho plány

Bieloruský líder Alexandr Lukašenko v piatok v televíznom prejave vyzval na „prímerie na Ukrajine“ a rokovania medzi Kyjevom a Moskvou „bez kladenia podmienok“.

Lukašenko zároveň vyhlásil, že jeho krajina je pripravená na umiestnenie ruských strategických jadrových zbraní na svojom území.

Plány na rozmiestnenie ruských taktických jadrových zbraní na území Bieloruska oznámil cez víkend ruský prezident Vladimir Putin. Piatkové Lukašenkovo vyhlásenie ale predstavuje ešte väčšiu hrozbu, keďže by podľa neho v Bielorusku mohli umiestniť rakety dlhého dolety.

Opäť o agresii

Bieloruské ministerstvo zahraničných vecí vyhlásilo, že k rozhodnutiu rozmiestniť ruské jadrové zbrane na svojom území ho donútili agresívne kroky krajín Severoatlantickej aliancie. Tie vraj ohrozujú bezpečnosť Bieloruska.

Bielorusko považuje kroky Západu za „priame a hrubé zasahovanie do vnútorných záležitostí nezávislého štátu s cieľom zmeniť geopolitický kurz a vnútropolitický systém“ krajiny.

Lukašenkov režim nepriamo podporuje masívnu ruskú vojenskú agresiu voči Ukrajine od jej začiatku vo februári 2022.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Peskov: Kremeľ vylúčil možnosť uzatvorenia prímeria na Ukrajine

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti