eReport.sk
Kráľovná Alžbeta II.
Kráľovná Alžbeta II., foto: profimedia

Kráľovná Alžbeta II. zrušila rodinný vianočný obed: Obáva sa omikronu!

Britská kráľovná Alžbeta II. zrušila tohtoročný tradičný rodinný vianočný obed z preventívnych dôvodov, pretože počty nových prípadov ochorenia COVID-19 v Spojenom kráľovstve prudko stúpajú. Informoval o tom denník The Guardian s odvolaním sa na zdroje z prostredia Buckinghamského paláca.

Kráľovná sa obáva novej mutácie Covid-19

Kráľovná bola ešte v stredu rozhodnutá obed s približne 50 hosťami uskutočniť, píše The Guardian. Vo štvrtok však usúdila, že by to nebolo zodpovedné. Poradca britskej vlády, epidemiológ Chris Whitty, v stredu obyvateľov krajiny upozornil, aby sa v období pred Vianocami zbytočne nestretávali s ďalšími osobami. Spojené kráľovstvo ohlásilo v stredu 78.610 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo je najviac od začiatku pandémie.

Zrušila každoročnú tradíciu

Deväťdesiatpäťročná panovníčka tradične každý rok 25. decembra svoje deti, vnúčatá a pravnúčatá pozýva na obed do Buckinghamského paláca. Panovníčka následne odchádza do Sandringhamu v Norforlku na východe Anglicka, kde trávi vianočné sviatky. Tohtoročné Vianoce sú pre kráľovnú prvé od smrti jej manžela princa Filipa, s ktorým bola zosobášená 73 rokov. Filip na rodinných Vianociach chýbal aj vlani. Niekoľko dní pred Vianocami strávil v nemocnici, odkiaľ ho previezli rovno do Sandringhamu.

Bude vás zaujímať:

  1. Na snímke poslanec NRSR Peter Žiga (nezaradený).

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kráľovná Alžbeta II. zrušila rodinný vianočný obed: Obáva sa omikronu!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti