eReport.sk
Na snímke poslanec NRSR Peter Žiga (nezaradený).
Exminister hospodárstva Peter Žiga. Foto: tasr

Exminister Žiga sa domáhal zrušenia obvinenia. Žilinka: Generálna prokurátora nevidí na to dôvod

Generálny prokurátor Maroš Žilinka nezistil dôvody na zrušenie obvinenia exministra Petra Žigu, ktorý je trestne stíhaný pre prečin podplácania. Vyplýva to z vyjadrenia hovorcu Generálnej prokuratúry (GP) SR Dalibora Skladana.

Generálna prokuratúra nevidí na to dôvod

„Maroš Žilinka dňa 9. decembra 2021 nevyhovel návrhu obvineného P. Ž., ktorým sa domáhal zrušenia uznesenia vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry o vznesení obvinenia zo dňa 17. decembra 2020 a naň nadväzujúceho uznesenia prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry o zamietnutí sťažnosti zo dňa 7. júla 2021,“ spresnil hovorca. Doplnil, že generálny prokurátor po preskúmaní veci nezistil dôvody na zrušenie napadnutých právoplatných rozhodnutí v prípravnom konaní.

Generálny prokurátor Maroš Žilinka nevidí dôvod na zrušenie obvinenia voči exministrovi Žigovi – Foto: tasr

Dospel k záveru, že v aktuálnom štádiu trestného konania zistené skutočnosti dostatočne odôvodňujú záver o dôvodnosti trestného stíhania obvineného P. Ž. pre prečin podplácania,“ podotkol Skladan. Žiga je v súčasnosti poslancom Národnej rady SR a pôsobí v mimoparlamentnej strane Hlas-SD. Podozrenia z podplácania odmieta.

Bude vás zaujímať:

  1. Beňovej vyjadrenie sa k aktuálnemu politickému
  2. Kráľovná Alžbeta II.
  3. NAKA
  4. Nezaradený poslanec a člen Hlasu-SD Peter Žiga hovorí s novinármi.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Exminister Žiga sa domáhal zrušenia obvinenia. Žilinka: Generálna prokurátora nevidí na to dôvod

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php