eReport.sk
Kráľovná Alžbeta II. ,foto: profimedia

Kráľovná Alžbeta II. strávi Vianoce na hrade Windsor. Zmenila tradičné miesto. Rozhodla sa z preventívnych dôvodov!

Britská kráľovná Alžbeta II. strávi tohtoročné Vianoce na Windsorskom hrade, a nie vo svojom sídle Sandringham na východe Anglicka, kde mala vo zvyku zvyčajne pred vianočnými sviatkami odcestovať. Informovala o tom v pondelok agentúra Reuters s odvolaním sa na zdroj z paláca.

Podľa tohto zdroja 95-ročná panovníčka svoje rozhodnutie učinila po dôkladnom zvážení a z preventívnych dôvodov v čase, keď sa v Británii rýchlo šíri nový variant koronavírusu omikron. Nemenovaný zdroj dodal, že počas Vianoc navštívia Windsor členovia kráľovskej rodiny, pričom budú dodržiavané všetky príslušné opatrenia.

Zrušila vianočný obed s rodinou

Minulý týždeň kráľovná z preventívnych dôvodov zrušila predvianočný obed s rodinou. Členovia britskej kráľovskej rodiny zvyčajne trávia vianočné sviatky vo svojom vidieckom sídle Sandringham v grófstve Norfolk. Na Štedrý deň sa obdarúvajú darčekmi a na Prvý sviatok vianočný sa zúčastňujú na bohoslužbe v miestnom kostole.

Bude vás zaujímať:

  1. Kráľovná Alžbeta II.

Od začiatku pandémie kráľovná Alžbeta II. prebývala hlavne na hrade Windsor. Jej manžel princ Philip zomrel v apríli tohto roku po viac ako 70 rokoch manželstva.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kráľovná Alžbeta II. strávi Vianoce na hrade Windsor. Zmenila tradičné miesto. Rozhodla sa z preventívnych dôvodov!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti