eReport.sk
Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier (vpravo) a jeho manželka Elke Büdenbenderová (vľavo) vítajú britského kráľa Karola III. (druhý sprava) a Kamilu, kráľovnú manželku (druhá zľava) pred Brandenburskou bránou v Berlíne 29. marca 2023
Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier (vpravo) a jeho manželka Elke Büdenbenderová (vľavo) vítajú britského kráľa Karola III. (druhý sprava) a Kamilu, kráľovnú manželku (druhá zľava) pred Brandenburskou bránou v Berlíne 29. marca 2023. Foto: tasr/ap

Kráľ Karol: Pre Ukrajinu je dôležitá podpora Nemecka i Británie

Britský kráľ Karol III. poukázal na dôležitosť vzťahov Nemecka a Británie a ich podporu Ukrajiny v boji proti nevyprovokovanej invázii Ruska. TASR o tom informovala podľa agentúr AFP a DPA. Kráľ s manželkou Camillou priletel v stredu do Berlína. Ide o jeho prvä zahraničná cesta po nástupe na trón. Jeho návštevu Francúzska zrušili kvôli protestom proti dôchodkovej reforme.

Na štátnom bankete, ktorý hostil nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier, kráľ Karol poukázal na záväzok Británie a Nemecka „chrániť a podporovať spoločné demokratické hodnoty“. Spolu stojíme na strane Ukrajiny pri obrane slobody a suverenity tvárou v tvár nevyprovokovanej agresii,“ uviedol Karol III.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Už by naozaj stačilo!
  2. Demokracia v ohrození
  3. Ukrajina je rukojemníkom Západu

Spolu aj po brexite

„Vzťahy Nemecka a Spojeného kráľovstva znamenajú pre mňa veľa. Som teraz viac, než kedykoľvek predtým, presvedčený o ich trvalej hodnote pre nás všetkých,“ uviedol Karol. Dodal, že kým bude kráľ, spraví všetko pre ich posilnenie.

Steinmeier ešte predtým hovoril o „smutnom dni“, ktorý nastal, keď Británia pred šiestimi rokmi začala proces odchodu z Európskej únie. „Presne o šesť rokov neskôr otvárame novú kapitolu. Teraz sa pozeráme vpred za zmenených podmienok, no stále spolu,“ uviedol Steinmeier. „Naše priateľstvo je dôležité a stále silné,“ dodal.

Karol III. (74) je na trojdňovej návšteve Nemecka, ktorá je zameraná na uchovanie silných vzťahov po brexite.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kráľ Karol: Pre Ukrajinu je dôležitá podpora Nemecka i Británie

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti