eReport.sk
Ukrajina je rukojemníkom Západu
Na ruského prezidenta Putina vydal ICC medzinárodný zatykač. Foto: tasr/ap

Putin pripúšťa funkčnosť západných sankcií: Môžu mať negatívny vplyv na našu krajinu!

Putin pripúšťa funkčnosť sankcií. Ruský prezident Vladimir Putin v stredu pripustil, že sankcie uvalené na Rusko za inváziu na Ukrajinu môžu mať na jeho krajinu „negatívne“ dopady. Predtým Putin tvrdil, že Moskva sa sankciám prispôsobuje.

Putin pripúšťa funkčnosť sankcií

„Sankcie uvalené proti ruskej ekonomike naozaj môžu mať v strednodobom výhľade negatívny dopad,“ povedal Putin na zasadnutí vlády, vysielanom v televízii.

Tvrdé sankcie voči Moskve

Západ zaviedol v niekoľkých krokoch tvrdé sankcie voči Moskve pre ruskú inváziu na Ukrajine. Putin opakovane tvrdil, že Rusko odoláva vlnám ekonomických sankcií, ktoré boli zamerané predovšetkým na vývoz ruskej ropy a zemného plynu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zelenskyj žiada ďalšie zbrane

Ruský prezident v stredu povedal, že nezamestnanosť v krajine „sa drží na historickom minime“, pričom inflácia, ktorá vlani na jar prudko stúpla, podľa očakávania do konca marca „klesne pod štyri percentá“ Putin však dodal, že „návrat ku krivke rastu by v nás nemal vyvolávať pocity uvoľnenia“.

Putin volá po podpore ekonomiky

„Musíme podporovať a posilňovať pozitívne trendy v našej ekonomike, zvyšovať jej výkonnosť, zaisťovať technologickú, personálnu a finančnú nezávislosť,“ povedal. Prezident vyzval vládu, aby „konala rýchlo a bez zbytočnej byrokracie a odkladov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putin pripúšťa funkčnosť západných sankcií: Môžu mať negatívny vplyv na našu krajinu!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti