eReport.sk
ruský opozičný líder Alexej Navaľnyj
Zosnulý ruský opozičný líder Alexej Navaľnyj. Zdroj foto: tasr

Krajiny predvolávajú v súvislosti s úmrtím Navaľného ruských veľvyslancov: Chceme odpovede!


 Slovinské ministerstvo zahraničných vecí si predvolalo ruského veľvyslanca v Ľubľane v súvislosti s úmrtím ruského opozičného lídra Alexeja Navaľného vo väzení. Informuje o tom TASR na základe utorkovej správy tlačovej agentúry STA.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Akt zúfalstva?
  2. Orbán výrazne zmenil postoj
  3. Na Západe nič nové

Slovinsko i Francúzsko

Slovinská diplomacia si ruského veľvyslanca Timura Ejvazova predvolala na konzultácie v pondelok.

Paríž si po smrti Alexeja Navaľného v ruskom trestaneckom tábore za polárnym kruhom predvolal ruského veľvyslanca vo Francúzsku, oznámil v pondelok francúzsky minister zahraničných vecí Stéphane Séjourné počas návštevy Argentíny. Rovnaký krok oznámilo aj Nórsko. TASR prevzala informácie z tlačovej agentúry AFP.

„Dnes som požiadal o predvolanie ruského veľvyslanca, povedal francúzsky minister zahraničných vecí. Séjourné na tlačovej konferencii so svojím kolegom v Buenos Aires. Dodal, že „režim ruského prezidenta Vladimira Putina znovu ukázal svoju pravú podstatu“.

Nóri žiadajú diskusiu

Nórske ministerstvo zahraničných vecí v pondelok tiež informovalo, že si po smrti ruského opozičného lídra Navaľného predvolalo ruského veľvyslanca a bude žiadať šéfa ruskej diplomacie o „diskusiu“ o Navaľnom.

„Ministerstvo zahraničných vecí si dnes predvolalo ruského veľvyslanca na rozhovor o smrti Alexeja Navaľného. V rozhovore vyjadríme nórske postoje týkajúce sa zodpovednosti ruských úradov za jeho smrť a transparentného vyšetrovania,“ napísalo nórske ministerstvo vo vyhlásení. Dodalo, že stretnutie sa ešte neuskutočnilo, ale stane sa tak v krátkom čase.

Podobné oznámenia o predvolaní diplomatov z ruských ambasád vydali v pondelok už predtým Fínsko, Nemecko, Litva, Španielsko, Švédsko a Holandsko. Londýn tak urobil v piatok večer.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Krajiny predvolávajú v súvislosti s úmrtím Navaľného ruských veľvyslancov: Chceme odpovede!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne