eReport.sk
Eva Kailiová na snímke z videa.
Eva Kailiová na snímke z videa. Reprofoto: dw news

Vicešéfku eurporalamentu už obvinili! Prehľadali byt europoslanca, ďalšiemu zadržali ženu aj dcéru

Belgická prokuratúra obvinila štyri osoby podozrivé z údajnej korupcie v Európskom parlamente (EP). A v spojitosti so zasahovaním zo strany Kataru a potvrdila ich väzbu. V nedeľu to oznámila prokuratúra s tým, že ďalšie dve zadržané osoby boli prepustené na slobodu, informuje agentúra AFP.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. O aktivitách svojho muža nevedela
  2. brusel si berie pôžičky

Hoci prokuratúra identitu štvorice osôb nezverejnila, zdroj z justície pre AFP uviedol, že je medzi nim aj podpredsedníčka EP, grécka europoslankyňa Eva Kailiová. Prokuratúra tiež oznámila, že v sobotu večer prehľadali byt ďalšieho europoslanca. Podľa belgických médií ide o socialistického politika Marka Tarabellu z Belgicka.

Ide zrejme o najväčší korupčný škandál v dejinách EP

Štvorica osôb čelí obvineniam zo „zapojenia sa do zločineckej organizácie, prania špinavých peňazí a korupcie“, uviedla prokuratúra v nedeľu v Bruseli. Ide o jeden z dosiaľ najväčších korupčných škandálov v dejinách EP. Týka sa podozrení z úplatkárstva, korupcie, prania špinavých peňazí a pokusu o ovplyvňovanie politických rozhodnutí v EP zo strany Kataru.

Zhabali tiež počítače a mobilné telefóny

V piatok vykonala polícia v Bruseli v rámci vyšetrovania najmenej 16 domových prehliadok a našla pritom 600.000 eur v hotovosti. Zhabali tiež počítače a mobilné telefóny. Zatkli dovedna šesť osôb vrátane Kailiovej, ktorá je partnerkou jedného zo štyroch zadržaných, Francesca Giorgiho, asistenta jedného z poslancov zo skupiny socialistov a demokratov v EP, uviedol zdroj z belgickej prokuratúry.

Zatkli aj talianskeho europoslanca, zadržali jeho rodinu

Zatkli údajne aj bývalého talianskeho europoslanca Pier-Antonio Panzeriho. Ten pôsobil v EP v rokoch 2004-19. Talianske médiá v sobotu informovali, že v Taliansku zadržali aj Panzeriho manželku a dcéru.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vicešéfku eurporalamentu už obvinili! Prehľadali byt europoslanca, ďalšiemu zadržali ženu aj dcéru

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti