tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ivan Korčok, Foto: tasr

Korčokove ministerstvo: Slovensko nebude nikdy akceptovať útoky na civilistov!

Slovensko nebude nikdy akceptovať útoky teroristov na civilné obyvateľstvo a medzinárodné sily, ktoré vykonávajú humanitárnu operáciu. V reakcii na štvrtkový teroristický útok na letisku v afganskom Kábule to vyhlásilo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR. Útok označilo za neakceptovateľný čin, za ktorý má byť vyvodená zodpovednosť.  

Nebudeme akceptovať zabíjanie civilistov

Útoky v blízkosti Medzinárodného letiska Hámida Karzaja priniesli ďalší smútok do mnohých afganských rodín, ktoré nechcú nič iné, ako žiť bez strachu o svoje životy. Slovenská republika nebude preto nikdy akceptovať útoky teroristov na civilné obyvateľstvo a medzinárodné sily, ktoré vykonávajú humanitárnu operáciu,“ zdôraznil komunikačný odbor ministerstva.

Zaútočili na humanitárnu pomoc

Cieľom teroristov boli vojaci USA a ďalší spojeneckí vojaci, ktorí umožnili aj návrat občanov Slovenska z Afganistanu. „Ide o neakceptovateľný čin, za ktorý musia tí, ktorí útok naplánovali, niesť zodpovednosť. Organizátori útoku jasne ukázali, že nechcú, aby budúcnosť Afganistanu boli mier, stabilita a prosperita pre všetkých obyvateľov bez rozdielu na etnicitu alebo náboženskú príslušnosť,“ skonštatoval slovenský rezort diplomacie. Ubezpečil, že v spolupráci so spojencami a partnermi bude pokračovať v podpore mierumilovného Afganistanu, ktorý sa nesmie stať ani terčom, ani útočiskom pre teroristov.

Viac o situácii v Afganistane:

  1. Dym stúpa po explózii na letisku v Kábule 26. augusta 2021.
  2. Americký prezident Joe Biden oznamuje oficiálne stiahnutie amerických vojakov v z Afganistanu v Bielom dome vo Washingtone v stredu 14. apríla 2021.
  3. Slovenský minister zahraničných vecí Ivan Korčok

Najnebezpečnejšie miesto na planéte

Pri dvoch štvrtkových samovražedných bombových útokoch v blízkosti letiska v afganskej metropole Kábul zahynulo 13 amerických vojakov a 90 ďalších ľudí. K útokom sa prihlásila teroristická organizácia Islamský štát (IS). Afganské hnutie Taliban, ktoré nedávno obsadilo krajinu, uviedlo, že pri útokoch zahynulo najmenej 28 jeho členov. Podľa afganských úradov si útoky vyžiadali približne 150 zranených. Americké ministerstvo obrany okrem mŕtvych potvrdilo 18 zranených vojakov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Korčokove ministerstvo: Slovensko nebude nikdy akceptovať útoky na civilistov!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku