eReport.sk
Frustrovaný Heger
Slovensko dočasne pozastaví dovoz ukrajinského obilia, informoval premiér Eduard Heger. Archívne foto: tasr

Komentátor Daniš skúša „test Ficom“: Len mokrá utierka s nápisom Heger toto dokáže!

Komentátor Dag Daniš sa pustil do dočasného premiéra Eduarda Hegera (OĽANO). Nevie si totižto predstaviť, že by expremiérovi Robertovi Ficovi (Smer-SD) v spoločnosti prešli manévre, o ktoré sa momentálne nástupca svojho straníckeho šéfa Igora Matoviča (OĽANO) pokúša. Po vyslovení nedôvery jeho vláde zo strany parlamentu totižto otvorene vyhlasuje, že chce aj napriek tomu dovládnuť až do riadnych parlamentných volieb v roku 2024. Jeho vláda však od občanov požíva rekordnú nedôveru.

Komentátor Daniš

„Skúšam si predstaviť túto scénu: Ficovu vládu odvolá parlament – a krátko na to Fico oznámi, že zbiera podpisy v parlamente pre pokračovanie Ficovej vlády. Ale nejde to. Je to nepredstaviteľné,“ uviedol na sociálnej sieti Daniš.

Foto: Fb/dagdanis

Referendum považuje za dôležité

Okrem zjavnej kritiky Hegera sa Daniš, pre mnohých možno trochu prekvapivo, vyslovil aj v prospech referenda. V tom majú občania schváliť úpravu Ústavy Slovenskej republiky tak, aby bolo možné schváliť skrátenie volebného obdobia v parlamente, alebo referendom. Bez skrátenia volebného obdobia zároveň nie je možné zorganizovať predčasné voľby. A to takmer s istotou v žiadnom prípade.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Žilinka reaguje na Hegerove útoky
  2. Sklamaný minister Budaj
  3. Najvyššia úmrtnosť na svete
  4. Rober Fico pred rečníckym pultom počas tlačovky Smeru-SD.
  5. Chaos v parlamente bez riešenia?
  6. Telo nebohej osoby.

Hegerove správanie začína byť podľa Daniša pre premiéra zjavne typické. Mnohí občania sa už pýtajú, prečo sa premiér tvári, že deň vyslovenia nedôvery vláde v parlamente sa vlastne neudial. Také niečo dokáže len mokrá utierka s nápisom Heger. No, ale iné som chcel: referendum o zmene Ústavy, ktorá by umožnila predčasné voľby, považujem za dôležité,“ uzavrel Daniš.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Komentátor Daniš skúša „test Ficom“: Len mokrá utierka s nápisom Heger toto dokáže!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti