eReport.sk
Zoroslav Kollár
Zoroslav Kollár, foto:tasr

Kollár sa za kajúcnika nepovažuje: Nikoho som neudal a ani nikoho neusvedčujem


Konkurzný právnik Zoroslav Kollár vyhlásil, že nie je kajúcnik, nikoho neudal a nikoho neusvedčuje. Tvrdí, že orgánom činným v trestnom konaní len popísal skutky, ktoré sa údajne stali. Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v piatok schválil dohodu o vine a treste medzi Kollárom a prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) pre dva korupčné skutky, zaplatiť musí 70.000 eur.

 „To, prečo som sa rozhodol spolupracovať, bolo moje osobné slobodné rozhodnutie. Vzniklo po analýze súčasnej dôkaznej situácie v prípadoch, v ktorých som bol obvinený a celkovej situácie v SR,“ priblížil s tým, že o dôvodoch zatiaľ nechce hovoriť.

Kollár sa kajúcnikom necíti byť

Odmietol, že by poskytol za ukončenie sledovania úplatok priamo exšéfovi Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimírovi Pčolinskému. „Nikdy som ho osobne nestretol, tým pádom som mu nemohol dať žiadne peniaze. A to, čo tvrdia ďalší kajúcnici v dôkaznej reťazi, to je ich vec a tú musí posúdiť súd,“ podotkol.

Bude vás zaujímať:

Vyhlásil, že peňažný trest vo výške 70.000 eur zaplatí. „Určite mám na zaplatenie trestu. Výsledok tohto konania nie je otázka emócií,“ dodal Kollár.  Konkurzný právnik Kollár dostal pre korupciu úhrnný peňažný trest vo výške 70.000 eur. V prípade nezaplatenia náhradný 14-mesačný trest odňatia slobody. Rozhodnutie ŠTS je právoplatné.

Mohlo by vás zaujímať:

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kollár sa za kajúcnika nepovažuje: Nikoho som neudal a ani nikoho neusvedčujem

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: