eReport.sk
Na snímke policajná eskorta priváža obžalovanú Jarmilu Urbancovú. Foto: tasr

Právnik Kollár spoznal svoj trest: Za korupciu pokuta 70.000 eur!

Konkurzný právnik Zoroslav Kollár dostal pre korupciu úhrnný peňažný trest vo výške 70.000 eur. V prípade nezaplatenia náhradný 14-mesačný trest odňatia slobody.

V piatok o tom rozhodla sudkyňa Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku, keď schválila dohodu o vine a treste uzavretú medzi prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) a obvineným. Rozhodnutie je právoplatné.

Nedá sa odvolať

Súd dohodu o vine a treste považuje za primeranú a spravodlivú. „Proti tomuto rozsudku nie je prípustné odvolanie,“ povedala sudkyňa ŠTS Ružena Sabová.

Kajúcnik Makó

Kollár čelil obvineniu, že mal v auguste 2020 poskytnúť prostredníctvom Ľudovíta M. vtedajšiemu vedeniu Slovenskej informačnej služby (SIS) úplatok vo výške 40.000 eur za to, aby nebol sledovaný. Ide o prečin podplácania. Bývalý šéf SIS Vladimír P., ktorý v tomto prípade čelí obžalobe, prijatie úplatku opakovane odmietol.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zoroslav Kollár
  2. Ľudovít Makó na fotografii z júna 2018, keď zastával funkciu šéfa Kriminálneho úradu Finančnej správy.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Právnik Kollár spoznal svoj trest: Za korupciu pokuta 70.000 eur!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php