tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina).
Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina). Zdroj: tasr

Kollár sa stretne s bratislavskými záchranármi. „Nie ste mi ukradnutí,“ odkázal im

Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) prijme začiatkom budúceho týždňa zamestnancov Záchrannej zdravotnej služby v Bratislave (ZZS BA). Hovoriť majú o avizovaných výpovediach nadčasov zdravotníckych záchranárov, zmenách pracovných pozícií či odvolaní garážmajstrov. TASR o tom informovala Kollárova hovorkyňa Michaela Jurcová.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Šéf Sme rodina Boris Kollár
  2. Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina)
  3. Pamätná tabuľa pripomínajúca Juraja Janošíka, Terchová
  4. Poslanec NR SR Patrick Linhart.

„Túto problematiku vnímam veľmi citlivo, preto som pripravený prijať na osobné stretnutie zamestnancov Záchrannej zdravotnej služby v Bratislave hneď začiatkom budúceho týždňa,“ potvrdil Kollár, ktorý je informovaný aj o požiadavke zamestnancov zvolať zdravotnícky výbor. Záchranári apelujú na zabezpečenie riadneho chodu záchrannej služby.

Pacienti v ohrození

S nástupom nového riaditeľa ZZS BA podľa nich nastala situácia, ktorá môže nielen narušiť fungovanie zdravotnej služby, ale aj nepriamo ohroziť životy pacientov. „Neefektívne fungovanie systému môže mať výrazný vplyv na znižovanie dostupnosti poskytovania zdravotnej starostlivosti,“ vyhlásili záchranári.

Zdôraznili, že nejde o úroveň zdravotnej starostlivosti, ale v prípade bezprostredného ohrozenia života a zdravia o garanciu starostlivosti, ktorá by mala byť dostupná v čo najkratšom čase.

Financie

Okrem iného by mali s predsedom parlamentu diskutovať aj o zvýšení mzdových koeficientov zdravotníckych záchranárov, kolektívnej zmluve či transformácii posádok rýchlej lekárskej pomoci na rýchlu zdravotnú pomoc na žiadosť zamestnávateľa. Tiež o výsluhových dôchodkoch i kategorizácii pracovného rizika.

Nepreplatené nadčasy

Bratislavskí záchranári chceli od soboty vypovedať nadčasy. Odôvodňovali to zrušením príplatkov a organizačnými zmenami. Svoje rozhodnutie zmenili v piatok (30. 9.) po dohode o zachovaní príplatkov. Okrem zrušenia príplatkov kritizujú aj zmeny v organizačnej štruktúre, v dôsledku ktorých malo zaniknúť 36 pracovných miest.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kollár sa stretne s bratislavskými záchranármi. „Nie ste mi ukradnutí,“ odkázal im

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku