eReport.sk
Je to zradca
Boris Zala. Foto: eReport

Kéry o „kovanom liberálovi“ Zalovi: Je to zradca, Slováci registrované partnerstvá nechcú!


Je to zradca? Bývalý europoslanec a súčasný poradca lídra Hlasu-SD Petra Pellegriniho Boris Zala pred niekoľkými dňami v Denníku N vyjadril presvedčenie, že by sociálni demokrati z Hlasu nemali problém podporiť registrované partnerstvá a vyjsť tak v ústrety tlaku LGBTI komunity na spoločnosť. Pellegrini býva v týchto témach veľmi ostražitý a je pravdou, že sa voči nim čiastočne ohradil. Zala však tvrdí, že opatrné stanoviská Hlasu majú odôvodnenie v kampaňovej taktike. Isté je, že vzhľadom na reakcie na sociálnych sieťach sa dá tvrdiť, že Zala Hlasu svojimi kontroverznými vyhláseniami nepomáha.

Zala dostáva obrovský europoslanecký dôchodok

Na jeho celkovú aktivitu, ktorá je často namierená proti strane Smer-SD, ktorú Zala spoluzakladal, teraz reaguje predseda parlamentného zahraničného výboru a jedna z mladších tvárí Smeru Marián Kéry. Ten Zalovi pripomína, že komu vďačí za obrovské zárobky v Európskom parlamente a luxusný dôchodok, ktorý sa má podľa Fica šplhať až do výšky 10 tisíc eur.

„Kde bolo, tam bolo. Bol raz jeden spoluzakladateľ sociálnej demokracie na Slovensku, neskôr aj Smeru, nejaký čas aj podpredseda strany. Zvykol hovorievať Robertovi Ficovi, aké má (Fico) vynikajúce prejavy, že také ešte nepočul. Posledné roky vymenil Fica za Pellegriniho Hlas a do SMERu-SSD kope tak, ako ani iní nie. Nie je prvý na Slovensku, kto zabudol, odkiaľ vyšiel. Ale ešte na tú politickú stranu, vďaka ktorej sa stal napríklad aj europoslancom, kydať kýble špiny, to si už vyžaduje inú mentálnu výbavu,“ napísal Kéry na sociálnej sieti.

Zala chce Progresívne Slovensko, nie Smer

Zo Zalových stanovísk je zrejmé, že by Hlas nechcel vidieť vo vláde so Smerom. Zvláštne vyjadrenia, aj keď nie konkrétne, k tejto téme prezentoval už aj Pellegrini. Vzhľadom na politické preferencie strán sa však zdá, že vláda Hlasu so Smerom je momentálne pravdepodobnejšou alternatívou ako vláda Hlasu, Progresívneho Slovenska a SaS.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Bývalý minister školstva
  2. Remišová konečne nie je na dne
  3. Peňazí nikdy nie je dosť
  4. Predseda Smeru o Orbánovi

„Dnes už kovaný liberál Boris Zala, ktorý, zdá sa, by sa od šťastia roztopil, vidiac Hlas vo vláde s Progresívnym Slovenskom, však robí Hlasu a Pellegrinimu medvediu službu. Ľuďom na Slovensku je, chvalabohu, úplne jedno, či má sociálna demokracia v Európe blízko napríklad k LGBTI témam. Registrované partnerstvá na Slovensku Slováci nechcú. Rovnako sú za mier na Ukrajine, no nie preto, že by podporovali slepo druhú stranu. Bežní ľudia na Slovensku sú ´len´ presvedčení, že veľmoci ako USA, NATO a Ruská federácia si v prípade vojny, ktorej korene siahajú minimálne do roku 2014, len cynicky hrajú svoje vojenské veľmocenské hry – na území Ukrajiny. Podpora mieru, zastavenie dodávok zbraní na Ukrajinu a vetovanie členstva Ukrajiny v NATO, toto všetko je v národnom záujme Slovenska a ľudia to čoraz viac podporujú,“ pokračuje Kéry.

Dostane Zala vyhadzov?

Kéry Pellegrinimu radí, aby sa rozhodne radšej sústredil na spoluprácu sociálno-demokratických strán a aby svojho poradcu jednoducho prestal počúvať. „Nuž, ak chce Peter Pellegrini padať ešte rýchlejšie v prieskumoch verejnej mienky, nech počúva Zalu. Ale nám to môže byť jedno. Za to opakované. Až neslušné hranie sa na nových a chrumkavých, ktorí zabudli, odkiaľ vyšli, si v Hlase nič iné nezaslúžia,“ dodal Kéry.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kéry o „kovanom liberálovi“ Zalovi: Je to zradca, Slováci registrované partnerstvá nechcú!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne