eReport.sk
Na snímke uprostred predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár počas tlačovej konferencie po sneme hnutia Sme rodina v Bratislave 13. mája 2023.
Na snímke uprostred predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár počas tlačovej konferencie po sneme hnutia Sme rodina v Bratislave 13. mája 2023. Foto: tasr

Kollár: Som presvedčený, že voľby budú slobodné, demokratické a určite férové

Kollár otvorene o voľbách. Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) je presvedčený, že parlamentné voľby na Slovensku budú slobodné, demokratické a určite férové. Odmieta, že by sa manipulovali. Odsúdil rozoštvávanie spoločnosti zo strany politikov.

Kollár otvorene o voľbách

„Nikto nebude nič ovplyvňovať. Aj keby chcel, tak sa to nedá. Máme tak urobený systém, že sa naozaj voľby nedajú ovplyvňovať,“ vyhlásil v piatok Kollár.

Prístup k zápisniciam

Poukázal aj na nedávno prijatý zákon, podľa ktorého sa budú zverejňovať aj zápisnice. „Každý jeden občan bude môcť legálne získať zápisnicu, spočítať si to doma na kalkulačke a potom si to porovnať s výsledkami, ktoré zverejní štatistický úrad,“ poznamenal.

Kollar odmieta rozoštvávanie spoločnosti

Odmieta rozoštvávanie spoločnosti. Za rovnako toxické považuje vyjadrenia o financovaní politickej strany z Moskvy a o ovplyvňovaní volieb zo strany NATO.

Zasahovanie do volieb

Zasahovanie do volieb zo strany Severoatlantickej aliancie označil Kollár za výmysel. „NATO nikdy nezasahuje v žiadnej členskej krajine do volieb a nebude zasahovať ani na Slovensku,“ zdôraznil. Podobné vyhlásenia považuje za plytké a hlúpe, môžu podľa neho poškodiť štát.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Útoky na paragraf začala Matovičova vláda
  2. Šimečka sa pustil do Matoviča
  3. Čo sa stalo predsedovi parlamentu?

Predseda parlamentu zároveň povzbudil občanov, aby išli voliť a využili tak právo spolurozhodovať o tom, ako bude krajina vyzerať v budúcnosti.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kollár: Som presvedčený, že voľby budú slobodné, demokratické a určite férové

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php