eReport.sk
Mária Kolíková (Za ľudí). Foto: tasr

Kolíková prezradila, koho chce zo Za ľudí za podpredsedu parlamentu: Verí, že to Remišová odobrí!

AKTUALIZOVANÉ – Už vie, kto by mal nahradiť vo vysokej parlamentnej funkcii za stranu Za ľudí Juraja Šeligu. Mária Kolíková verí, že jej návrh prejde aj cez šéfku strany, s ktorou s dlhodobo nedokáže nájsť spoločnú reč.

Šéfka rezortu spravodlivosti Mária Kolíková chce, aby bola poslankyňa Jana Žitňanská (obe Za ľudí) kandidátkou na podpredsedníčku Národnej rady (NR) SR. „Myslím si, že je to náležitá funkcia, kde by bolo dobré mať aj ženu,“ uviedla Kolíková po stredajšom rokovaní vlády.

O zmene šéfa poslaneckého klubu vraj ešte nerokovala

Verí, že sa s týmto stotožní aj predsedníčka strany Veronika Remišová a návrh bude prerokovaný v rámci koalície. Zároveň Kolíková nekomentovala, či by chcela zmenu na poste predsedu poslaneckého klubu Za ľudí. Doplnila, že o tomto zatiaľ v strane nerokovala.

Kolíková netají, že chce silnú stabilitu a legitimitu

Kolíková zdôraznila, že po tom, ako bol Michal Luciak odvolaný z funkcie štátneho tajomníka rezortu spravodlivosti, ako ministerka získala medzi poslancami silnejšiu legitimitu. „Chcem spraviť kľúčové reformy, osobitne, keď sa takto hýbe naša strana je dôležité, aby som mala silnú stabilitu a legitimitu. A týmto spôsobom ju mám,“ dodala. Ministerka zopakovala, že prostriedkom k vyriešeniu sporu v strane je zvolanie veľkého snemu.

Juraj Šeliga a Jana Žitňanská si zjavne rozumejú. Bude po Šeligovi podpredsedom parlamentu zo Za ľudí napokon práve Žitňanská? – Foto: fb

Remišová v stredu vyhlásila, že verí, že po Luciakovom návrate do Národnej rady (NR) SR Kolíkovej frakcia nepristúpi k odvolaniu Jany Žitňanskej z postu predsedníčky ich poslaneckého klubu. Remišová podotkla, že Žitňanská mala vo voľbách toľko krúžkov ako celá Kolíkovej frakcia.

Situácia v strane Za ľudí nie je ani zďaleka ružová:

  1. Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí)
  2. Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí).
  3. Minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO)
  4. Mária Kolíková (Za ľudí).
  5. Veronika Remišová

O návrhu na funkciu podpredsedníčky Národnej rady (NR) SR sa chce šéfka poslaneckého klubu Za ľudí Jana Žitňanská rozprávať interne s kolegami. Dodala, že túto ponuku dostala už niekoľkokrát, naposledy od šéfky strany Veroniky Remišovej.

Žitňanská sa o ponuke Kolíkovej dozvedela z médií

„Je príjemné vidieť, že na mojom mene majú zhodu obe ministerky, ktoré v poslednej dobe zhodu príliš nemajú. Každopádne o takýchto veciach sa musíme rozprávať interne s kolegami,“ reagovala Žitňanská.

Poslankyňa hovorí, že sa o ponuke Kolíkovej dozvedela z médií. „Áno, včera ma kontaktovalo jej okolie, že by sa chcela popoludní stretnúť, žiaľ, v tom čase som nemohla. Navrhla som stretnutie dnes, ktoré sa však neuskutočnilo. Nepoznám dôvody, prečo dnes mala táto predstava verejne odznieť, ale asi na to nejaké existujú,“ doplnila.

Odišla z funkcie šéfky sociálneho výboru

Post podpredsedu NR SR za stranu Za ľudí zastával Juraj Šeliga. Funkcie sa vzdal po tom, ako začiatkom mája porušil spolu so Žitňanskou zákaz vychádzania. Poslankyňa vtedy odišla z funkcie šéfky sociálneho výboru. Za ľudí navrhlo na post podpredsedu NR SR Tomáša Lehotského, poslanci to v pléne neschválili, následne návrh stiahla i Remišová. S návrhom, aby túto funkciu zastávala Žitňanská, prišla v stredu Kolíková.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kolíková prezradila, koho chce zo Za ľudí za podpredsedu parlamentu: Verí, že to Remišová odobrí!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti