eReport.sk
Na snímke ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková poèas 55. schôdze Národnej rady SR v Bratislave v utorok 15. februára 2022. FOTO TASR - Pavol Zachar *** Local Caption *** MS Kolíková

Kolíková považuje Ficove tvrdenia o ovplyvňovaní sudcov za nebezpečné


Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková považuje tvrdenia šéfa Smeru-SD Roberta Fica o ovplyvňovaní sudcov za nebezpečné nielen pre justíciu, ale aj pre právny štát. TASR o tom informoval Peter Bubla z tlačového oddelenia Ministerstva spravodlivosti (MS) SR.

„Hrubo znevažuje, bez konkrétnych faktov, všetkých predstaviteľov justície, osobitne Špecializovaný trestný súd,“ podotkla ministerka. Považuje to za súčasť stratégie, aby sa dotknutí sudcovia právne bránili. Tým by sa podľa jej mienky vytvoril priestor na to, aby boli títo sudcovia namietaní pre svoju zaujatosť. Fico na včerajšej tlačovej konferencii čítal nové výpovede svedkov, prepisy a dokonca SMS komunikáciu medzi vyšetrovateľmi NAKA, mediálne známymi ako „čurillovci“.

Vraj môže skomplikovať súdne procesy

Mohol by sa tým podľa jej slov skomplikovať akýkoľvek súdny proces, ktorý súvisí s vyšetrovaním korupčných trestných činov „prepojených aj na politických predstaviteľov či nominantov spomínanej strany. Verím a som hlboko presvedčená, že justícia tieto útoky zvládne a nenechá sa vyprovokovať“.

Bude vás zaujímať:

  1. Robert Fico,
  2. Robert Fico na snímke z videa.
  3. Vláda komplikuje samosprávam život
  4. Na Ukrajine prebiehajú boje
  5. Zuzana Čaputová.
  6. Baránik chce "silou mocou" odobrať Žilinkovi zákonnú právomoc

Smer-SD vo štvrtok (17. 3.) vyhlásil, že policajti z Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) si mali vybavovať konkrétnych sudcov na rozhodovanie v kauzách. Fico poukázal na to, že jedným zo „spolupracujúcich“ sudcov má byť predseda ŠTS Ján Hrubala. Ten zaujatosť odmietol.

Fico vraj má dôkazy prepojenia a manipulácie

Šéf Smeru-SD argumentoval prepisom ďalších komunikácií, ktoré majú prepojenie a manipuláciu dokazovať. Citoval z materiálov, ktoré podľa neho opätovne usvedčujú z protiprávnosti konania v súčasnosti už obvinených vyšetrovateľov NAKA i niektorých prokurátorov ÚŠP. Rovnako tak zo zaujatosti viacerých sudcov ŠTS či sudcu Najvyššieho súdu SR Juraja Klimenta.

Zdroj:tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kolíková považuje Ficove tvrdenia o ovplyvňovaní sudcov za nebezpečné

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne