eReport.sk
Novinár Dag Daniš, foto: RTVS
Novinár Dag Daniš, foto: RTVS

Dag Daniš: PS zvíťazilo za cenu, že vycicalo hlasy iných opozičných strán. Národný tábor nestratil


Známy novinár rozobral na drobné víťazstvo progresívcov v eurovoľbách. Upozornil na to, že PS neporazilo ani Smer, ani Hlas ale iba a jedine svojich potenciálnych politických partnerov. Vycicali SaS, Demokratov, aj KDH a to za veľkej pomoci médií, ktoré prezentovali PS ako „jedinú alternatívu“.

Koho vlastne porazilo PS?

Dag Daniš – Štandard. Zdroj: YouTube

Známeho novinára prekvapuje nadšenie s akým niektorí oslavujú víťazstvo Progresívneho Slovenska v eurovoľbách. Koho to ale vlastne progresívci porazili? „Národný tábor to nebude. Národný tábor predsa získal aj väčšinu hlasov, aj väčšinu nových europoslancov,“ upozorňuje Daniš.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Erik Kaliňák
  2. Peter Pellegrini
  3. Na kombosnímke vľavo Emmanuel Macron a Marine Le Penová,
  4. Ján Mažgút

Ani Smer s Hlasom nie sú tí porazení, upozornil. Získali rovnaký počet mandátov ako PS, doplnil novinár zo Štandardu. Podľa neho progresívci porazili vlastných politických partnerov. „Vytlačili mimo hry Sulíka, Hamrana, ktorý kandidoval za Demokratov. Ešte aj KDH, ktoré tesne preliezlo…“ dodal a upozornil, že KDH má o polovicu menej mandátov, ako zvyklo mať.

Jednoducho, Dag Daniš zhrnul, že PS zvíťazilo iba za cenu vykostenia svojich politických partnerov, inými slovami, za cenu politickej porážky opozície. „Takto to dopadne, keď niekoho mediálny mainstream vyhlási za jedinú alternatívu,“ dodal známy novinár.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dag Daniš: PS zvíťazilo za cenu, že vycicalo hlasy iných opozičných strán. Národný tábor nestratil

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre