eReport.sk
Martin Klus. Foto: tasr

„Klusklusklán“ Klus žehlil svoju povesť: Nie som hungarofób!

Nie je tak dávno, čo internetom kolovala koláž s podobizňou Martina Klusa, ktorého navliekli do fašistickej uniformy. Ako by to nestačilo, ešte ho ktosi označil aj za „Kluslebu“ či„Klusklusklán“. Celé to navyše korunoval poslanec za OĽANO György Gyimesi s tým, že je to veľká pravda.

Klus sa vtedy vyhrážal podaním žaloby. Nakoniec zrejme uznal, že svoju pošramotenú povesť v rámci maďarskej menšiny na Slovensku, si musí napraviť inak. A tak sa vybral na maďarský letný festival. „Účasťou na najväčšom maďarskom letnom festivale na Slovensku v Gombaseku som symbolicky prijal návrh ukončiť zbytočné napätie a nahradiť ho spoluprácou v tom, čo nás spája,“ nechal sa počuť štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí, ktorého vraj od tohto kroku odrádzali viacerí známi. Klus si ale stál za svojim.

Klus žehlil svoju povesť na maďarskom festivale v Gombaseku. – Foto: fb/martin.klus

Ak chcem našich maďarských spoluobčanov a priateľov skutočne presvedčiť, že nie som žiaden „hungarofób“, ako ma ešte nedávno neprávom označili, musím ukázať, že mi na rozvoji našich vzťahov skutočne záleží,“ dodal. Klus sa zúčastnil diskusií okrem iného napríklad aj s podpredsedom strany SMK Józsefom Berényim či predsedom zahraničného výboru maďarského parlamentu Zsoltom Némethom. Hovorili aj o vzťahoch v rámci V4. Štátnemu tajomníkovi sa na festivale očividne páčilo a nevedel si ho vynachváliť. Vzhľadom k tomu, že ešte pred pár mesiacmi pľul oheň, kvôli tomu, ako ho vnímajú niektorí maďarskí spoluobčania či dokonca kolega v parlamente, je to prekvapujúce.

Ešte pred pár mesiacmi sa Klus rozčuľoval nad tým, ako ho vníma maďarská menšina na Slovensku. – Foto: fb/martin.klus

V apríli tohto roka totiž stránka s názvom Felvidéki közéleti vitafórum (pozn. Verejné fórum o Felvidéku) uverejnila fotomontáž Klusa vo fašistickej uniforme. „Veľmi veľká pravda,“ okomentoval vtedy obrázok aj poslanec za OĽANO György Gyimesi, s ktorým má Klus rozdielne názory na dvojité občianstvo. „Pre mňa to je osobne citlivé, pretože mám maďarské korene. Mňa označiť za hungarofóba je ďaleko cez čiaru,” rozčuľoval sa Klus. Nakoniec sa s Gyimesim dohodli, že si už cez médiá nič odkazovať nebudú.

Viac o spore medzi maďarskou menšinou a Klusom tu:

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport