eReport.sk
Martin Klus, foto: tasr

Klus šokuje návrhom: Pre nezaočkovaných zákaz vychádzania!?

Prípady nakazených sa prudko zvyšujú. Štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus má riešenie, ako zabojovať s pandémiou. Rád by sa inšpiroval v susednom Rakúsku. Smolu by mali nezaočkovaní a ako to už býva zvykom, nie každému sa to však pozdáva.

„Pre prudký nárast nakazených a zvyšovanie náporu na nemocnice rakúska vláda rozhodla o cielenom sprísnení podmienok pre nezaočkovaných. Vytvorila dva nové pandemické stupne (4. + 5. stupeň), v prípade ktorých sa obmedzenia dotknú práve týchto občanov,” píše Klus.

V najkritickejšej fáze bude pre nezaočkovaných dokonca platiť lockdown. Kritériom bude u susedov situácia na jednotkách intenzívnej starostlivosti (JIS). „Keď bude obsadených viac ako 600 lôžok na JIS-kách (dnes ich je menej ako tristo), Rakúsko bude v 5. fáze pandemického plánu. Inými slovami, tzv. pravidlo OTP (očkovaní + testovaní + prekonaní) sa zmení na OP (očkovaní + prekonaní),” pokračuje. Nezaočkovaní majú v tom prípade problém a týmto osobám bude zakázaný vstup do reštaurácií či na športové a kultúrne podujatia. „V prípade posledného, 5. stupňa by dokonca pre nezaočkovaných platil zákaz vychádzania – opustenie domácnosti bude možné len v prípade cesty do práce a zabezpečenia základných životných potrieb,” pritvrdzuje štátny tajomník. Toto je podľa mňa cesta aj pre Slovensko, ako motivovať ďalších občanov k tomu, aby sa nechali zaočkovať.

– Foto: FB/MK„Úplne totiž súhlasím s výrokom rakúskeho kancelára Alexandra Schallenberga, že „čoskoro narazíme na pandémiu nechránených”. V tejto súvislosti je dôležité dodať, že v Rakúsku je plne zaočkovaných 62 percent obyvateľov a ako ďalší bod na inšpiráciu môže slúžiť fakt, že od 1. novembra 2021 sa bude musieť väčšina rakúskych zamestnancov v práci preukázať potvrdením o očkovaní, negatívnym testom na COVID-19 alebo potvrdením o prekonaní ochorenia.”

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Poslanec Národnej rady SR Jozef Pročko (OĽaNO).

Do štátneho tajomníka sa ale pustila národniarka Anna Belousovová. „Tu sa už nebojuje s pandémiou, tu nejde o ochranu zdravia zdravých a liečenie chorých, ale tu sa plní nejaký PLÁN OČKOVANIA! A podobrotky, či pozlotky sa tlačí na ľudí, aby sa dali “dobrovoľne” zaočkovať,” pení na sociálnej sieti. „Klus mi nápadne pripomína zväzáckych funkcionárov minulej doby, ktorí by pre vlastnú kariéru obetovali aj babku s dedkom. Odborníkov na všetko je v tejto vláde nadstav, ale slovenská realita ich usvedčuje z hlúposti. Prečo si každé h…ienko, čo si sadne na policu, myslí, že je torta a s funkciou získava patent na rozum? nekladie si servítku pred ústa Belousovová.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Klus šokuje návrhom: Pre nezaočkovaných zákaz vychádzania!?

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport