foro redakcia

Kliatba domáceho ľadu na pokračovanie

Trnavskí hokejoví gladiátori nedokázali naplno zvíťaziť ani vo svojom štvrtom domácom zápase. Najprv to dlho vyzeralo, že smolu prelomia, nakoniec po priebehu tretej tretiny boli radi, že zápas dotiahli do predĺženia, kde však uspeli hráči Topoľčian. Trnavčania si tak do tabuľky pripísali jeden bod. Ďalší domáci zápas odohrajú už túto nedeľu proti Skalici, so začiatkom o 17:00 hod.

HK Gladiatiors Trnava 3:4p HC Topoľčany (1:1, 0:0, 2:2 – 0:1)

Góly : 5.Galimov (Štefanka), 41.Holovič (Galimov, Jurák), 57.Miklík (Alapuranen) – 14. Sedlák (Ručkay, Klíma), 54.Shakhvorostov (Plokhotnik, Legalin), 57.Plokhotnik ( Dosek, Pupák, 63.Bartakovics (Dosek)

Trnava

Hollý –  Kadyrov, Štefanka – Ejem, Škultéty – Dúžek, Korím –  Marko – Jurák, Holovič, Galimov  –  Haščič, Kukumberg, Miklík – Alapuranen, Záhradník, Rúžek – Moncman, Krištofík, Jakovlev

Topoľčany

Šebo – Novák, Sedlák – Bystričan, Urban – Dosek, Pupák – Kupec – Surový, Bečka, Gergel – Legalin, Plokhotnik, Shakhvorostov – Klíma, Bartakovics, Ručkay – Matej, Piačka, Šandor

Dobrý úvod na vedenie nestačil

Gladiátori nastúpili do zápasu s cieľom potvrdiť víťazstvo v Žiari nad Hronom. Od úvodu hýrili aktivitou a prvú veľkú šancu zahodil Krištofík. O pár chvíľ sa  pred bránou presadil Galimov a Trnava išla do vedenia. Hostia mali dve šance na vyrovnanie, no nevyužili ani samostatný nájazd ani nedorozumenie v obrane Trnavy. Skvelými zákrokmi sa v oboch prípadoch prezentoval brankár Hollý. Vyrovnanie prišlo v 14.minúte, keď strela Sedláka od modrej prekvapila gólmana Trnavy.

Množstvo vylúčení v druhej tretine

V prostrednej časti hry sa gladiátori nevedeli dostať do správneho tempa. Na vine bolo aj veľké množstvo vylúčení na domácej strane. Hostia mali dokonca príležitosť hrať presilovku o dvoch hráčov. Nevyužili ju, naopak Trnavčania mali počas druhej tretiny hneď tri dobré príležitosti z únikov, no nepremenili ani jeden a tak stav po dvoch tretinách bol stále nerozhodný 1:1.

Najprv priebežné vedenie, potom ratovanie remízy

Hneď na začiatku tretej tretiny sa Trnavčania opäť dostali do vedenia. Využili pokračujúcu presilovku, keď sa strelou pod hornú žŕdku presadil Holovič. Domáci mohli ísť aj do dvojgólového vedenia, no šanca Galimova zostala nevyužitá. Po tomto momente zostali domáci pasívni a trest prišiel v 54.minúte, zlú rozohrávku využil na vyrovnanie Shakhvorostov. A bolo ešte horšie, keď o tri minúty otočil stav v prospech Topoľčian Plokhotnik. Našťastie pre Trnavčanov, hneď po inkasovanom góle dokázali zrovnať stav na 3:3, po najkrajšej akcii zápasu a vyšachovaní obrany rozvlnil sieť do prázdnej bránky pohodlne Miklík. Gól už do záveru nepadol a tak sa šlo do predĺženia. O víťazstve hostí rozhodol efektným blafákom Bartakovics.