eReport.sk
Klasika netradične. Anton Sládek

Klasika netradične


Medzinárodný hudobný festival Pro musica nostra vznikol z myšlienky založiť dlhodobú tradíciu podujatia zameraného na prezentáciu klasickej hudby na špičkovej interpretačnej úrovni umelcami svetového formátu. Zavíta aj do trnavského regiónu.  

Netradičný zážitok z klasickej hudby

Klasická hudba je nadčasová a má čo ponúknuť aj dnešnému poslucháčovi. Festival Pro musica nostra Tyrnaviensi prináša klasickú hudbu do prostredia historických a kultúrnych pamiatok regiónu. „Ideou je ponúknuť hudobné umenie v podobe koncertu. Sprostredkovať aj vizuálny zážitok v reprezentatívnych historických objektoch regiónu,“ povedala Slávka Ferencová, manažérka festivalu. Koncerty festivalu sú výnimočné tým, že sa poriadajú na miestach, kde publikum bežne klasickú hudbu nemá možnosť počuť a v mnohých prípadoch i na miestach, kde sa koncerty ešte nikdy nekonali. „V každom objekte predstavíme hudbu, ktorá historicky a žánrovo s tým-ktorým priestorom vytvára určitú synergiu. Práve z týchto dôvodov vytvárame pre publikum výnimočné zážitky s neopakovateľnou atmosférou,“ povedala Slávka Ferencová. 

Každý deň iné miesto

Festival v našom regióne bude od 9. do 15.6.2024. Bastión Seredského kaštieľa rozozvučia 9. júna 2024 o 18:00 skladby Bacha a Mozarta v podaní MIKI SKUTA & THE FUTURE SYMPHONIC ORCHESTRA a NORY SKUTA. Kaštieľ vo Voderadoch bude 10. júna 2024 o 18:00 hostiť Václava Hudečka a Martina Hrocha so skladbami Vivaldiho, Tartiniho, Bacha a iných. 11. júna o 18:00 bude koncert v Elektrárni v Piešťanoch, kde sa predstaví komorný súbor CELLO REPUBLIC. V ich podaní zaznejú skladby od Rossiniho, Čajkovského, Dvořáka, Debussyho, Bacha a iné. Kostol sv. Petra a Pavla v Holiciach bude miestom koncertu 12.júna o 18:00, vystúpi komorný súbor Le Nuove Musiche. 13. júna o 18:00 na Zámku v Hlohovci vystúpi sopranistka Simona Šaturová, s gitarou Martin Krajčo a s recitáciou Vladimír Kobielsky.

14. júna o 18:00 si vypočujete koncert pri Vodnom mlyne v Tomášikove. Na ňom sa predstaví Liselotte Rokyta na panovej flaute a Jan Rokyta na cimbale a 15. júna o 18:00 vystúpi v Západoslovenskom múzeu v Trnave Komorný súbor BACCHUS CONSORT, ktorý bude interpretovať renesančnú a ranobarokovú hudbu. Vstupenky si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal. Cena vstupného je v rozmedzí 10-12€. Viac informácií o jednotlivých koncertoch a súboroch nájdete na webových stránkach: https://www.promusicanostra.sk/tyrnaviensi.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Klasika netradične

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre