eReport.sk
Michelko ďakuje Remišovej
Šéfka strany Za ľudí Veronika Remišová sa často prezentuje ako usmiata politička, ktorá vie všetko, lenže medzi Slovákmi je viac na smiech ako že ju a jej slová berú vážne. Foto: FB / Remišová Veronika

Klamstvom sa dostali do parlamentu, teraz označujú za klamárov iných. Remišová je znovu IN

Hnutie OĽaNO pred voľbami chodilo po rómskych osadách a ľuďom sľubovalo za účasť vo voľbách 500 eur. Prirodzene, fiktívnych. Touto „milosrdnou lžou“ sa dostalo do Národnej rady SR, a na jeho chrbte aj jeho verná spoločníčka Veronika Remišová, čo by šéfka strany Za ľudí, ktorá je však už takmer Bez ľudí. A práve táto nekorunovaná kráľovná humoru si opäť zašpásovala na úkor jasného víťaza predčasných parlamentných volieb, strany Smer-SSD, ktorého politikov označila za – klamárov. A toto povie práve ona?!

Klamár zostane klamárom

V politike sa síce veľa hovorí, ale nájsť medzi slovami politikov pravdu je nie raz veľmi ťažké. U niektorých je to, naopak, veľmi ľahké, pretože to, čo povedia, je ľahko identifikovateľné ako minimálne nepravda či zavádzanie. Aj na Slovensku na to máme doslova expertku, na ktorú sa vypracovala po rokoch v politike, a najmä popri Igorovi Matovičovi – Veroniku Remišovú. Tá teraz v statuse na sociálnej sieti ukazuje na politikov Smer-SSD, že svojich voličov oklamali v zahraničnej politike. Teda našťastie, vraj iba v nej, hoci ešte pred časom sväto-sväte tvrdila, že smeráci kade chodia, tade klamú. A to vo všetkom. Takže teraz je to jej ústupok v myslení, alebo ďalšie jej – klamstvo?

Títo politici pochopili, že len emóciou hnevu, nenávisti a zla sa môžu doslova preklamať k moci.

Veronika Remišová, predsedníčka strany Za ľudí

Pred voľbami Smer v strachu pred zákonom odhodil všetky zábrany a naplno využíval ničivý potenciál ruskej propagandy a dezinformačnej scény. Nie však z presvedčenia, ale z vypočítavosti. Títo politici pochopili, že len emóciou hnevu, nenávisti a zla sa môžu doslova preklamať k moci. A moc potrebujú na to, aby si zaistili beztrestnosť. Takto jednoduché to je,“ tvrdí Remišová, ktorá smerom k Smeru-SSD iné slová ako klamstvo, zlodeji, mafia či kradnutie vlastne ani nepozná. Súčasne však už vtedy smeráci podľa nej vedeli, že v prípade účasti vo vláde nemôžu byť v zahraničí za úplných vyvrheľov.

Kto tu vlastne klame?

„A tak, ako už mnohokrát v minulosti, vonku robia presný opak oproti tomu, čo hovoria doma,“ opakuje naučenú formulku šéfka strany Za (bez) ľudí a vzápätí ponúka to, čo podľa nej, Smer-SSD pred voľbami sľuboval, a čo napokon spravil:

Smer pred voľbami: Obrannú dohodu s USA treba zrušiť! Ľudia, choďte naháňať „vlastizradcov“!

Smer po voľbách: „Všetko, čo som chcel k tomu (obrannej dohode) povedať, som napísal. Nejdem o tom ďalej debatovať. …A čo bude ďalej, uvidíme, keď budeme o niečom debatovať,“ minister obrany Robert Kaliňák

Smer pred voľbami: Je nutný okamžitý mier! (v preklade okamžitá kapitulácia Ukrajiny). Zelenského mierový plán je nerealistický, nemáme IQ dreveného vláčika!

Smer po voľbách: Slovensko sa bude naďalej podieľať na spoločnej práci na Zelenského mierovom pláne (po stretnutí J. Blanára s ukrajinským vedením)

Smer pred voľbami: Ukrajine ani náboj!

Smer po voľbách: „Som tiež vďačný svojmu slovenskému kolegovi za potvrdenie, že spolupráca v oblasti obranného priemyslu medzi našimi spoločnosťami bude pokračovať,“ ukrajinský minister zahraničných vecí D. Kuleba

„Porušovanie sľubov Smeru v oblasti zahraničnej politiky je teda pre Slovensko ZATIAĽ dobrou správou,“ konštatuje na záver Veronika Remišová. Žiaľ, pani Vševedková ale akosi nevie čítať s porozumením, čo sa učí už na základných školách.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Veronika Remišová
  2. Veronika Remišová (Za ľudí).

Ak Smer-SSD pred voľbami hovoril, že bude v prvom rade podporovať mier na Ukrajine, znamená to, že bude vyzývať prezidenta Zelenského, aby začal s Ruskom o mieri diskutovať a vyjednávať. Ak sa nezačne rokovať, k žiadnej dohode nepríde a bude sa stále iba bojovať. Postaviť ultimátum – všetko alebo nič – tak, ako to požaduje Ukrajina nie je žiadne diskutovanie či vyjednávanie. Je to presne to, čo chcú USA – bojovať s Ruskom až do jeho úplne porážky, čo je však, a to už vidia všetci, teda asi okrem Volodymyra Zelenského, nemožné. 

Ak Smer-SSD pred voľbami hovoril o tom, že VLÁDA nebude vojensky podporovať Ukrajinu, tak na tom sa nič nemení, ale zakázať obchodovať firmám s vojenským materiálom nechce.

Takže, pani Veronika Remišová, kto tu koho klame?

Zdroj: FB / Veronika Remišová


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Klamstvom sa dostali do parlamentu, teraz označujú za klamárov iných. Remišová je znovu IN

Odoberať
Upozorniť na
25 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre