eReport.sk
Marián Kéry, predseda Zahraničného výboru Národnej rady SR poukázal na to, že keď v Bulharsku zrušili Úrad špeciálnej prokuratúry, tak si to nielen v EÚ, ale ani v Európskej komisii nikto vôbec nevšimol. Zdroj: Screenshot video FB / Marián Kéry

VIDEO Kéry: Keď bol v Bulharsku zrušený Úrad špeciálnej prokuratúry, v Európskej únii, ani v Európskej komisii si nikto nevšimol


Slovenská opozícia sa nechce vzdať a v boji nielen proti odvolaniu Daniela Lišpica z funkcie šéfa špeciálnych prokurátorov, ale aj celého Úradu špeciálnej prokuratúry neustáva ani v Národnej rade SR. Jej argumenty, prečo by sa tak nemalo stať, sú síce rozličné, vláda a aj celá koalícia si však stoja za svojím.

Návrh zákona ohrozuje demokraciu na Slovensku?

„Snaha zrušiť Úrad špeciálnej prokuratúry nie je nijakým ohrozením demokracie či spravodlivosti na Slovensku. Inak by potom bolo nedemokratických, či spravodlivosť utláčajúcich 90-95 % štátov Európskej únie, v ktorých existujú len generálne prokuratúry, ale nie špeciálne…,“ skonštatoval v statuse Marián Kéry, poslanec parlamentu za Smer-SSD a zároveň predseda Zahraničného výboru Národnej rady SR. Vo videu Kéry ukazuje svoju faktickú pripomienku na vystúpenie poslanca Za Progresívne Slovensko Štefana Kissa, ktorý patrí medzi tých, ktorým sa úsilie vlády nepáči.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Paľba od Matoviča a jeho skrachovaného Slovenska. Poslanec Národnej rady, Marián Kéry, si posvietil vo svojom najnovšom príspevku na Igora Matoviča, progresívcov aj na médiá.
  2. ÚŠP funguje ako ŠTB

„Tvrdíte, že tento návrh zákona škodí a doslova ohrozuje demokraciu na Slovensku. Špeciálne sme sa venovali téme Úradu špeciálnej prokuratúry. Priznám sa vám, že nedávno som sa zúčastnil pracovných raňajok predsedu Národnej rady Slovenskej republiky Petra Pellegriniho s veľvyslancami štátov Európskej únie, a v diskusii sa, samozrejme, vynorila aj téma Úradu špeciálnej prokuratúry,“ povedal v úvode svojej poznámky Kéry, podľa ktorého bolo Kissove vystúpenie kultivované, pokojné, ba miestami až také mentorské.

ÚŠP nemajú mnohé demokratické štáty v Európe

Predseda parlamentu sa podľa Kéryho prítomných veľvyslancov opýtal, v ktorých štátoch Európskej únie existuje popri hlavnej štátnej alebo Generálnej prokuratúre aj nejaká špeciálna. „A čo si myslíte, koľko rúk sa zdvihlo? Jedna jediná ruka, veľvyslanca Rumunska. Potom ešte poznamenal veľvyslanec Rakúska, že u nich popri tej hlavnej, štátnej prokuratúre, existuje niečo podobné, čo sa dá prirovnať k špeciálnej prokuratúre na Slovensku. Ja sa vás chcem opýtať, myslíte si, že v štátoch ako je Nemecko, Francúzsko, Taliansko a mnohé ďalšie, kde absentuje inštitút špeciálnej prokuratúry, že je ohrozená miera demokracie?“ skonštatoval Marián Kéry, ktorý si myslí, že vôbec nie.

„Samozrejme, asi vám uniklo aj pozornosti, že nie je to tak dávno, čo v Bulharsku bol zrušený úrad špeciálnej prokuratúry. A to si v Európskej únii, ani v Európskej komisii nikto, ale nikto ani nevšimol,“ dodal veľavravne Marián Kéry k téme rušenie Úradu špeciálnej prokuratúry na Slovensku.

Zdroj: FB / Marián Kéry

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Kéry: Keď bol v Bulharsku zrušený Úrad špeciálnej prokuratúry, v Európskej únii, ani v Európskej komisii si nikto nevšimol

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre