eReport.sk
Michal Kovačič Zdroj: FB / Michal Kovačič

Riaditeľ TV Markíza: Moderátor Michal Kovačič hrubo poškodil dobrú povesť televízie


Kauza okolo Michala Kovačiča neutícha. Riaditeľ TV Markíza pre Stratégie uviedol, že Kovačič zneužil vysielací čas na prezentovanie osobných názorov. Gažík povedal aj to, že moderátor tak urobil to v rozpore so zákonom o mediálnych službách a etickým kódexom novinára.

Kauza okolo Michala Kovačiča neutícha

Generálny riaditeľ televízie poskytol rozhovor portálu Stratégie. V rozhovore reagoval na kauzu Michala Kovačiča. Známy moderátor si v poslednej relácii Na telo, ktorú televízia Markíza vysielala v nedeľu, na konci zobral slovo a posťažoval sa na snahu o cenzúru zo strany vedenia televízie. Hovoril aj o „orbanizácii“. Televízia zareagovala okamžitým zrušením posledných dvoch epizód pred letnými prázdninami.  

Kovačičovo správanie má následky. Generálny riaditeľ TV Markíza poskytol rozhovor portálu Stratégie. „Odmietame akékoľvek obvinenia z cenzúry ako nekorektné a neodôvodnené. TV Markíza za každých okolností prináša objektívne a nezávislé spravodajstvo. Redakcia spravodajstva TV Markíza pracuje v štandardnom režime s fungujúcim editorským procesom a v súlade s profesionálnymi a etickými normami,“ uviedol generálny riaditeľ Peter Gažík.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Anna Belousovová
  2. Firma Pfizer-BioNTech zatajila dôležitú génovú zložku vakcíny.
  3. Podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha (Smer-SD)
  4. Zamestnanci sa bránia

Dodal, že moderátor zneužil vysielací čas na prezentovanie osobných názorov, „čo je v rozpore so zákonom o mediálnych službách a etickým kódexom novinára.“

Z úst Petra Gažíka zaznelo aj to, že Michal Kovačič využil vysielací čas na prezentáciu vlastných názorov. „(Tie) hrubo poškodzujú dobrú povesť vysielateľa, čo je v rozpore s elementárnymi žurnalistickými postupmi a etickými pravidlami novinárskej činnosti. Vysielanie nie je a nemôže byť platformou na prezentáciu osobných pocitov novinárov a riešenie vnútorných rozhodnutí vysielateľa o vlastnej programovej štruktúre. To, že novinár s rozhodnutím vysielateľa a svojho zamestnávateľa nesúhlasí, neznamená, že mu vzniká právo takýmto spôsobom zneužívať televízne vysielanie,“ povedal Peter Gažík.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Riaditeľ TV Markíza: Moderátor Michal Kovačič hrubo poškodil dobrú povesť televízie

Odoberať
Upozorniť na
16 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: