eReport.sk
Zamestnanci sa bránia
Minister životného prostredia Tomáš Taraba, foto:tasr

Taraba o Kovačičovi: To, čo urobil, bolo len posledným pokusom vtiahnuť médiá do vojny ideológií!


Podpredseda vlády a minister životného prostredia Tomáš Taraba (SNS) sa prostredníctvom sociálnej sieti vyjadril k udalosti, ktorá posledné dni rezonuje v mediálnom, ale aj občianskom živote. Moderátor televízie Markíza Michal Kovačič, sa na záver politickej diskusii Na Telo rozhodol, že záverečný priestor zneužije na útok a odpor voči samotnému vedeniu televízie.

Zneužil priestor

Táto relácia bola dlhodobo kritizovaná zo strany vládnych politikov, odborníkov ale aj verejnosti za to, že nie je vedená objektívne. Okrem toho sa samotná televízia dostala do viacerých konfrontácií práve s vládnymi politikmi, kedy jej redaktori označovali ľudí za dezolátov. To, sa vládnym politikom nepáčilo a až pristúpili k radikálnemu riešeniu. K bojkotu televízie!

Zdroj: fb/tomastaraba

Ostrá kritika Kovačiča

Problém si po odstupe času uvedomilo aj vedenie Markízy, ktoré sa rozhodlo pre zmeny. Tie sa však redaktorom a moderátorom, ako je Kovačič nepozdávajú, a preto prišlo k vzbure. „Po atentáte na predsedu vlády je úplne jasné každému, že náš verejný život a diskusia v ňom nemôže pokračovať tak, ako predtým. My, ako predstavitelia vládnej koalície veľmi otvorene sme dlhodobo hovorili, že svoju mieru nenávisti a jej rozširovanie v spoločnosti cez neobjektívne informovanie mali aj médiá. To, čo vidíme za uplynulé dni je očividné, že veľa súkromných médií sa rozhodlo vo svojich redakciách robiť zmeny. My ako vláda samozrejme môžeme na to iba sa prizerať. Nič nemenežujeme, nič neriadime, už len z toho, že ide o súkromné médiá,“ hovorí minister.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. R. Takáč, Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka
  2. Juraj Blanár
  3. Samozvané elity
  4. Fico opäť prepisuje históriu

Taraba v kritike moderátora pokračuje: „To, čo urobil v nedeľu pán Kovačič, myslím si, že bola akousi poslednou snahou vtiahnuť médiá do vojny v podstate ideologického charakteru, pretože, pán Kovačič hovorí o nejakej „orbanizácii“ Slovenska. Ja neviem čo tent pojem má znamenať. Ale jednu vec viem, že kým predstavitelia vládnej koalície, aj keď sme boli v opozícii sme kritizovali médiá za to, že sú neobjektívne napríklad, keď nazvali našich voličov, že sú dezoláti, tak vždy sme počúvali, že čo nás je do toho, veď sú to súkromné médiá. Avšak teraz, keď ten súkromník chce vo svojom médiu nejakú zmenu, tak pán Kovačič sa sám rozhodol vyhlásiť, že on je predstaviteľom demokratického systému. Pokiaľ bude on moderovať Na Telo, Slovensko je demokratické, ak nebude moderovať, Slovensko demokratické nie je.“

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Taraba o Kovačičovi: To, čo urobil, bolo len posledným pokusom vtiahnuť médiá do vojny ideológií!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: