eReport.sk
Ján Kuciak a Martina Kušnírová. Zdroj: FB IM

Kauza Kuciak a kauzy prípravy vrážd prokurátorov pokračujú

Kauza Kuciak. Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku pokračuje aj v piatok proces v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka, jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a tiež v kauze prípravy vrážd prokurátorov. Oboznamuje sa komunikácia z aplikácie Threema, prítomný je aj znalec z odvetvia kriminalistickej informatiky Dušan Mikulaj.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Peter Tóth, bývalý príslušník Slovenskej informačnej služby.
  2. Ďalšia rana pre Vagoviča
  3. Snímka z pochodu za odsúdenie nenávisti voči LGBTI komunite v Bratislave 14. októbra 2022.
  4. Generálny riaditeľ Rozhlasu a televízie Slovenska Ľuboš Machaj.

V prípade Kuciakovej vraždy z februára 2018 súd rozhoduje o vine Mariana K. a Aleny Zs. ŠTS ich pôvodne oslobodil spod obžaloby, ale Najvyšší súd SR vrátil v máji 2021 prípad prvostupňovému súdu. Právoplatné sú tri rozhodnutia. Miroslav M. a Tomáš Sz. dostali 25-ročné nepodmienečné tresty odňatia slobody, Zoltán A. 15 rokov nepodmienečne.

Prípravy viacerých vrážd

Pre prípravu vraždy súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku, súčasného špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a bývalého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho čelia obžalobe štyri osoby – Marian K., Alena Zs., Dušan K. a Darko D. Tomáš Sz. bol vylúčený na samostatné konanie, súd ho uznal za vinného. Objednávka na vraždy Žilinku a Lipšica mala prísť od Mariana K. podľa obžaloby na jeseň 2017. V prípade Šufliarskeho približne o rok neskôr.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kauza Kuciak a kauzy prípravy vrážd prokurátorov pokračujú

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti