eReport.sk
Kate Middleton, foto: tasr/ap

Kate príde o titul vojvodkyne z Cambridge. Rozhodnutie je na kráľovnej!

Čo sa to v kráľovskej rodine deje? Manželka princa Williama bude mať nový titul.

Kate Middleton vlastní titul vojvodkyne z Cambridge už viac ako desať rokov. Zdá sa, že príde k radikálnej zmene. Ako informuje portál Daily Mirror, od roku 2011, kedy sa vydala za princa Williama, poznala široká verejnosť Kate Middleton najmä ako vojvodkyňu z Cambridge. Už dlhšiu dobu sa ale šepká, že kráľovná Alžbeta II. dá princovi Charlesovi nový titul, a to princ regent. Za všetkým pravdepodobne treba hľadať nedávne úmrtie manžela britskej kráľovnej princa Philipa.

Ak princ Charles skutočne prevezme trón od kráľovnej Alžbety, princ William sa stane namiesto neho princom z Walesu. Kate bude preto musieť taktiež zmeniť svoj titul vojvodkyne z Cambridge a stane sa princeznou z Walesu, ktorý nosila princezná Diana. Tento titul mala pritom používať medzitým vojvodkyňa z Cornwallu Camilla, ktorá je celoživotnou lásku princa Charlesa. Tá ho, ale z úcty ku princeznej Diane po jej smrti odmietla. V ďalekej budúcnosti príde neskôr po smrti kráľovnej aj k ďalším zmenám. Keď jej miesto panovníka zastúpi princ Charles, princovi Williamovi potom pripadne titul kráľa.

Kate budú oslovovať celým menom. Na upresnenie bude kráľovná Catherine. Vzhľadom na to, že samotná Kate nemá kráľovskú krv, jej titul bude mať v tom prípade prídavok “consort“, teda manželka. Pravdepodobne sa však jej povinnosti nezmenia. Bude reprezentovať a tešiť svojou prítomnosťou na významných akciách verejnosť.

Foto: tasr, profimedia

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport