eReport.sk
V Čechách to vrie! Premiér Fiala má čo robiť, aby to ustál.
Český premiér Petr Fiala, foto:fb/p.f.

VIDEO Česká kandidátka do europarlamentu poriadne „naložila“ premiérovi Fialovi


Dodávok zbraní a tiež posielania peňazí ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému a jeho armáde už má dosť aj väčšina Čechov. Ich volanie a výzvy ale, na rozdiel od Slovenska, ich vláda nepočuje, ba doslova ignoruje. Svedčí o tom aj iniciatíva premiér Petra Fialu poslať na Ukrajinu milióny delostreleckých granátov.

Milión granátov je milión mŕtvych synov

„Jak sme sa dozvedeli z provládnych zdrojov, do júna chce vláda uzavrieť obojstrannú bezpečnostnú dohodu s Ukrajinou,“ hovorí Ivana Turková a priznáva, že nevie ako si onú bezpečnosť predstavuje, keď sa Česko okamžite stane terčom jadrovej veľmoci. „A ja sa znovu pýtam pána premiéra, podľa tejto dohody nám v prípade napadania Českej republiky má Ukrajina prísť na pomoc? Zbláznili ste sa? My už vás máme vážne dosť!“ konštatuje nahnevane Turková.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Fiala o zosnulej disidentke
  2. Petr Fiala zdroj: fb
  3. Bývalý slovenský predseda vlády Ján Čarnogurský.

„Kto nám príde na pomoc? Tí zúfalci, ktorí nechcú umierať v cudzej vojne? Tí, ktorých Zelenského režim násilia chytá po uliciach? Lebo vari tí, ktorí utiekli k nám?“ pýta sa česká kandidátka do europarlamentu. „Česká republika sa zaviazala dodať milión delostreleckých granátov. Plánujete to od stolu, z pohodlia domova? Ďalších jeden milión mŕtvych synov? To ako vážne?“ kladie nepríjemnú otázku Turková, podľa ktorej niektoré zdroje uvádza, že výrobná cena týchto granátov je 10-tisíc českých korún (396 eur), ale predajná môže dosiahnuť časť až 80-tisíc českých korún (3168 eura).

„To je celkom 80 miliárd (3,17 miliardy eur). Kto to bude platiť, keď Ukrajina nič nemá, a Amerika sa už zdráha čokoľvek na Ukrajinu posielať. U koho skončí ten rozdiel? Koľko batohov si tentokrát niekto odnesie z vašej fialovej kampeličky (Kampelička se ľudovo hovorilo záložniam, ktoré majú oficiálne označenie družstevnej záložne alebo sporiteľné družstvá – pozn. red.)? My hovoríme jasné nie vojne a zbrojeniu!“ hovorí rázne Ivana Turková, podľa ktorej za tie peniaze, ktorú sa minú na delostrelecké granáty by mohlo byť postavených 80 škôl, osem veľkých nemocníc, lebo každému dieťati by štát mohol poslať 35-tisíc českých korún. „Mňa neprepočujú, ani neumlčia. A Fiala, ty pôjdeš!“ odkazuje na samý záver Turková českému premiérovi.

Zdroj: FB / Martina Zejdlíková

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Česká kandidátka do europarlamentu poriadne „naložila“ premiérovi Fialovi

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne