Kanada je odhodlaná čeliť obchodnej politike amerického prezidenta Donalda Trumpa tvrdými opatreniami, vyhlásila kanadská ministerka zahraničných vecí Mélanie Jolyová. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.
Kanada hľadá únikové cesty pred Trumpovými clami
„Vyvinieme na Američanov maximálny tlak a medzitým budeme pracovať na hľadaní únikových ciest, pretože vieme, že v konečnom dôsledku Trumpove clá Američanov poškodia,“ vyhlásila kanadská ministerka zahraničných vecí Mélanie Jolyová na stretnutí ministrov zahraničia krajín G7 vo východnej Kanade.
Jolyová sa takto vyjadrila po „veľmi dlhom rozhovore“ so svojím americkým náprotivkom Marcom Rubiom. Napriek napätiu zdôraznila, že spolupráca pri riešení iných kríz musí pokračovať. „Na čom sme sa s ministrom Rubiom dokázali zhodnúť, bolo: Nedovolíme, aby nám veci, na ktorých sa nezhodneme, zabránili dohodnúť sa na iných veciach,“ dodala.
O suverenite Kanady sa nevyjednáva
Ministerka sa vyjadrila aj k Trumpovým opakovaným narážkam na možnú anexiu Kanady. „Ministrovi (Rubiovi) som povedala, že o suverenite Kanady nebudeme diskutovať. Bodka. O tom sa nedá diskutovať. Neexistuje o tom žiadna diskusia. Nie je potrebné o tom hovoriť. Ste tu. Rešpektujete nás. Rešpektujete našu suverenitu, ste v našej krajine, rešpektujete ľudí, bodka,“ vyhlásila dôrazne Jolyová.
Zdroj: tasr, dpa
KOMENTÁRE ČLÁNKU :
Kanada sa bráni: Trumpove clá nás poškodia, anexia je tabu