eReport.sk
Minister financií Igor Matovič (OĽaNO), Foto:tasr

Kamenický sa pustil do Matoviča: Dávate veľkú nulu hasičom, policajtom, vojakom a celej verejnej správe!

Exminister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD) volá po zmrazení platov členov vlády. Vicepremiér a minister financií Igor Matovič (OĽANO) tvrdí, že s tým problém nemá a platy by zmrazil aj poslancom Národnej rady (NR) SR. Názory si vymenili v diskusnej relácii rádia Slovensko Sobotné dialógy, ktorá sa niesla v duchu návrhu rozpočtu, ktorý tento týždeň schválila vláda.

Návrh rozpočtu nepočíta s zvyšovaním platov

Kamenický kritizuje, že návrh rozpočtu na budúci rok nepočíta so zvyšovaním platov v štátnej správe. „Dávate veľkú nulu hasičom, policajtom, vojakom, celej verejnej správe. Oháňate sa zvyšovaním platov zdravotníkov na základe nejakého automatu, ktorý tam funguje, ale navyše im nedáte nič a učiteľom chcete dať vtedy, ak vás budú poslúchať vaši koaliční partneri,” okomentoval Kamenický.

„Nikoho som nevydieral

Igor Matovič

Matovič poprel, že by v rámci rokovaní o rozpočte išlo o vydieranie koaličných partnerov. Pripomenul, že ak chce štát niekam dať peniaze navyše, niekde inde zase treba tie peniaze ubrať, ide teda z jeho strany o volanie po zodpovednosti koaličných partnerov. Kamenický povedal, že on by samotný rozpočet navrhol úplne inak. Medzi krokmi, ktoré by spravil inak ako Matovič, vymenoval aj zmrazenie platov členov vlády. „Napríklad v tomto roku, pán minister mal zmraziť platy celej vláde, doteraz to neurobil,” zdôraznil exminister.

Matovič s návrhom Kamenického problém nemá

Matovič tento návrh okomentoval tak, že by s tým nemal najmenší problém. „A veľmi rád by som znížil aj platy poslancov, ktoré tuto pán Kamenický zvýšil o 1000 eur v čistom, súhlasil s tým ako minister financií,” dodal Matovič s tým, že to považoval za mimoriadne nezodpovedné. Kamenického volanie po znižovaní platov preto považuje za farizejské. „Vtedy súhlasiť s absolútne neodôvodneným zvyšovaním mesačného platu poslancov o 1000 eur v čistom a teraz tu mudrovať,” poznamenal Matovič.

Viac z domácej politiky:

  1. Premiér Eduard Heger (OĽaNO) počas slávnostnej prezentácie slovenského pavilónu na Svetovej výstave Expo Dubaj 2020 v Dubaji v piatok 15. októbra.
  2. Zhromaždenie za zvýšenie platov štátnych zamestnancov.
  3. Vysunuté pracovisko Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny SR počas veľtrhu Job Forum.

Za čias vlády SMERU boli platy poslancov zmrazené

Kamenický zareagoval, že platy poslancov boli za čias vlády Smeru-SD zmrazované niekoľko rokov. „Povedzte svojim pánom poslancom, nech si zmrazia platy a ja s tým nemám absolútne žiadny problém, nech sa páči,” poznamenal Kamenický. Exminister a súčasný minister financií sa počas diskusie zhodli na tom, že ten druhý nerozumie téme verejných financií. Kamenický sa domnieva, že rozpočet má naštudovaný lepšie než sám Matovič a chcel by sa baviť o podrobnostiach. Matovič zase tvrdí, že Kamenický bol najnezodpovednejším ministrom financií v Európskej únii, prehajdákal miliardy a teraz len mudruje.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kamenický sa pustil do Matoviča: Dávate veľkú nulu hasičom, policajtom, vojakom a celej verejnej správe!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport