eReport.sk
Michal Kaliňák (Hlas-SD).
Michal Kaliňák, expert Hlasu na samosprávy. Foto: fb/kalinakmichal

Kaliňák z Hlasu: Vrchol neúcty má táto vláda za sebou! Na poslednú chvíľu chce ohúriť reformným úsilím


Vrchol neúcty má Ódorova vláda za sebou! Už od nástupu úradníckej vlády som bol presvedčený, že kabinet Ľudovíta Ódora ide v šľapajach Igora Matoviča aj Eduarda Hegera. Píše to na sociálnej sieti Michal Kaliňák, expert strany HLAS -sociálna demokracia na samosprávu.

„Z tandemu nešťastníkov sa tak vytvoril triangel neschopnosti. Napriek tomu, že úradnícka vláda sa pokúša na poslednú chvíľu ohúriť reformným úsilím, ktoré veľkoryso zanecháva novej vláde, samospráva vie svoje,“ pokračuje Kaliňák.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nvotová „zdrhla“ do neznáma
  2. Roky sme to tu budovali
  3. Slovná prestrelka medzi Tarabom a Kičom! Michal Kiča, bývalý štátny tajomník na MŽP, na Facebooku kritizoval Rudolfa Huliaka aj Tomáša Tarabu.

Kaliňák: Ďalší dôvod na vládu formujúcu silný štát

„Dňa 6. septembra 2023 sme mali 33 narodeniny komunálnej ústavy, výročie prijatia Zákona o obecnom zriadení. Vláda si to však nevšimla,“ vysvetľuje expert Hlasu fakt, prečo status vlastne začal písať. A pokračuje: „Dni 9. až 12. októbra patrili Európskemu týždňu miest a regiónov. Ani toto sú vláda nevšimla.“

„Ak bez povšimnutia, mlčaním a možno ignoráciou prešla tieto udalosti, je viac ako isté, že jej vzťah k samospráve, k regiónom bol chladný ako dni, ktoré nastupujú. Na našu škodu,“ zamýšľa sa Kaliňák.

„Je to však ďalší dôvod na to aby, nastúpila vláda, ktorá úctou, pomocou a permanentným dialógom so samosprávami bude formovať silný štát na silných regiónoch. V ktorých bude každý dôstojnou adresou pre spokojný život,“ uzatvára Michal Kaliňák.

Zdroj: fb/kalinakmichal

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kaliňák z Hlasu: Vrchol neúcty má táto vláda za sebou! Na poslednú chvíľu chce ohúriť reformným úsilím

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne