eReport.sk
Slovná prestrelka medzi Tarabom a Kičom! Michal Kiča, bývalý štátny tajomník na MŽP, na Facebooku kritizoval Rudolfa Huliaka aj Tomáša Tarabu.
Tomáš Taraba v popredí. Ilustračné foto: tasr

Taraba: Nastal čas odstaviť progresívno-liberálnu kaviareň od peňazí z rezortu kultúry!

O Tomášovi Tarabovi (ŽIVOT-NS, SNS) sa momentálne hovorí ako o možnom ministrovi kultúry. Taraba zatiaľ tieto informácie odmieta, avšak jeho obsah na sociálnej sieti napovedá, že by na čelo rezortu kultúry vo finále predsa len mohol zasadnúť. Zanecháva totižto odkazy progresívcom a ich mimovládkach o tom, že mastným dotáciám z ministerstva kultúry na liberálne a progresívne projekty definitívne odzvonilo.

Chce podporovať slovenskú klasickú tvorbu

„Myslím si, že dnes už každý chápe, že nastal čas progresívno-liberálnu kaviareň v kultúre odstaviť od peňazí a presmerovať ich na opravu hradov a zámkov, opravu historických pamiatok, podporovať opätovné vydávanie slovenskej klasickej literatúry, ktorú si nemáte kde ani kúpiť. Treba podporovať umelecké zbory na obciach, umelecké školy pre rozvoj detských talentov,“ napísal na sociálnej sieti Taraba.

Ministrom vraj nebude

Následne Taraba opakuje, že ministrom kultúry aj napriek svojej zvýšenej angažovanosti v téme nebude. „Opakujem, ja síce minister kultúry nebudem, ale urobím všetko preto, už keď sa mne venujú progresívni liberáli na čele s Jaurovou, ktorej otecko nechal vytunelovať národný program matice, aby boli prijaté také zmeny zákonov, že kultúra bude vrátená Slovákom. Financie musia ísť všetkým čo kultúru tvoria, nezištne sa jej roky venujú a nikdy ani cent od nikoho nevideli. Financovať marketingových aktivistov Progresívneho Slovenska za to, že potom oni nahrajú volebný spot, za kultúru nepovažujem,“ pokračuje.

Je čas ukázať talent, nie progresívne kontakty

Umelcov, ktorí doteraz dostávali nemalé množstvo peňazí a z ktorých niektorí robili následne aktívnu kampaň v prospech Progresívneho Slovenska, pravdepodobne čaká nová doba, v rámci ktorej bude rozhodovať o ich kariére viac umelecký talent, ako počet kontaktov v štátnych inštitúciách.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Demokratická cenzúra
  2. Kollár v tom má jasno!

„Som rád, že táto skupinka ľudí, ktorá za vrchol svojej kultúrnej tvorby považuje natáčanie volebných spotov pre PS. Je tak vystrašená, že by som práve ja mal byť ministrom kultúry. Asi by som to mal teda zvážiť,“ dodal Taraba.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Taraba: Nastal čas odstaviť progresívno-liberálnu kaviareň od peňazí z rezortu kultúry!

Odoberať
Upozorniť na
14 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre