eReport.sk
Kajúcnici Imrecze a Suchoba
František Imrecze, foto: tasr

VIDEO Šutaj Eštok: Kajúcnici Imrecze a Suchoba si stále užívajú slobodu a ukradnuté milióny!

Kajúcnici Imrecze a Suchoba! Generálny manažér opozičnej strany Hlas-SD Matúš Šutaj Eštok upozorňuje, že kajúcnikov ako František Imrecze a Michal Suchoba dodnes stále nedostihla spravodlivosť. Vlády Igora Matoviča (OĽANO) a Eduarda Hegera (Demokrati) sa pritom chválili, že rozviazali ruky orgánom činným v trestnom konaní. Zdá sa však, že ak ste na Slovensku kajúcnikom, ktorý poskytne tie správne a vláde vyhovujúce výpovede, nemusíte sa báť ukradnúť ani tak horibilnú čiastku, akou je 18 miliónov eur.

Kajúcnici Imrecze a Suchoba

„Bál som sa veľmi tejto Nitry. Ako bavme sa otvorene a to je jediná vec, čoho som sa akože bál. A bál som sa toho, že tu máte Fleischera, že tu máte Čecha, že tu máte Makóa. Vedel som, že na mňa rozprávajú, hej… No nevedel som, nikto mi to nehovoril, ale logicky som predpokladal, že na mňa rozprávajú, ale nevedel som, že čo rozprávajú, hej. Takže som sa veľmi bál, že ma idete zadržať,“ hovorí Imrecze na nahrávke, ktorá bola nedávno zverejnená. Mimochodom, na nahrávke hovorí Imrecze aj o úplatku, ktorý si mal exminister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) vypýtať sa informačný systém ešte pred tým, ako sa stal ministrom.

Nitra a 18 miliónov ukradnutých eur

„Spomínaná Nitra je ukradnutých 18 milión eur na vratkách DPH cez daňový úrad v Nitre, ktoré Imrecze spolu so Suchobom preprali cez čínske banky. V tejto veci som minulý rok podal trestné oznámenie a podľa mojich informácií Imrecze so Suchobom stále nie sú ani len obvinení. Naďalej si tak veselo užívajú slobodu a ukradnuté milióny,“ ozrejmuje Imreczeho nahrávku Šutaj Eštok vo svojom najnovšom videu.

Zdroj: fb/sutajestok

Kajúcnici pritom evidentne nezaháľajú a milióny, ktoré po nich štát zatiaľ nechce naspäť, veľmi poctivo míňajú. Jeden na luxusné auto, druhý na luxusné bývanie: „Suchoba si v Prahe vyberá najnovšie Ferrari a voľný čas trávi v Emirátoch. Imrecze si cez svoju priateľku kúpil luxusnú vilu za 1,3 milióna eur, ako inak, v hotovosti.“

Beztrestnosť Matovičových kajúcnikov?

O pozícii kajúcnika, resp. spolupracujúceho obvineného v slovenskom právnom systéme sa veľmi živo diskutuje. Nikto však ani v rámci tejto diskusie netvrdí, že kajúcnik nemá niesť následky za svoje činy. Existujú dokonca aj dôkazy o tom, že vyšetrovatelia na určité výpovede kajúcnikov vyslovene nabádali. Mohli si tak dopĺňať príbeh, ktorý by im sedel. Pre obvinenia rôznych nominantov a politikov vládnych strán, ktoré na Slovensku vládli pred rokom 2020. Alebo, inak povedané, mohli slúžiť vládam Matoviča a Hegera pre účely kriminalizácie opozície. Ako to bolo v skutočnosti, však s najväčšou pravdepodobnosťou preukážu až budúce vyšetrovania.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Slušnosť a dobro
  2. Nezostalo nám nič
  3. Hamran je Matovičov blázon
  4. Sulíkovi je jeho MEGAKAUZA na smiech

„Podľa niektorých má spravodlivosť vyzerať presne tak, že kajúcnici zobchodujú svoje krivé svedectvá výmenou za slobodu a milióny eur. Ja tvrdím, že ruka zákona má platiť pre všetkých rovnako, vrátane zločincov ako Imrecze a Suchoba,“ dodal Šutaj Eštok.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Šutaj Eštok: Kajúcnici Imrecze a Suchoba si stále užívajú slobodu a ukradnuté milióny!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php