eReport.sk
Dočasne poverený minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer.
Dočasne poverený minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer. Foto: tasr

Káčer sa neospravedlní. A vyhlásil: Orbán nie je Maďarsko, Matovič je NIKTO!

Káčer sa neospravedlní. A vyhlásil, že mu nejde o konflikt medzi Maďarskom a Slovenskom. Dočasne poverený minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer vyhlásil, že sa nebude nikomu ospravedlňovať za to, že chráni záujmy svojej krajiny. Svoje slová k možnému nároku Maďarska na slovenské územie myslel ako kritiku konkrétnej politiky. Nejde podľa neho o konflikt národov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ktorý z našich politikov je väčší populista?
  2. Minster zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer.
  3. Rastislav Káčer na fotografii z roku 2019.
  4. Slušnosť a liberálna demokracia patria k sebe

„Bol som vymenovaný za ministra zahraničných vecí Slovenskej republiky a stále som hlavou štátu poverený touto prácou. Nebudem sa nikomu ospravedlňovať za to, že chránim záujmy svojej krajiny. Že jej teritoriálnu integritu, suverenitu a slobodu považujem za svätý grál snaženia našej diplomacie,“ napísal na sociálnej sieti šéf slovenskej diplomacie.

Tvrdý zaútočil aj na lídra OĽANO

Zdôraznil, že nekritizuje Maďarov. Ide podľa neho o kritiku konkrétnej politiky. „Tej, ktorá z lídra boja za demokraciu v regióne začiatku 90. rokov, urobila čiernu dieru na európskej politickej mape a trójskeho koňa záujmov Putina v Európe,“ odkázal. Dodal, že maďarský premiér Viktor Orbán nie je Maďarsko. „Slováci a Maďari tu spolu žijú tisíc rokov, budú aj ďalej. Verím že v harmónii,“ uviedol Káčer, pričom spresnil: „Kto kritizoval Mečiara, nebol nepriateľ Slovenska. Mečiar nebol Slovensko, Orbán nie je Maďarsko, Matovič je nikto a kto je Gyimesi netuším, môžem iba hádať.“

Zdroj: fb/rastislav.kacer

Káčer v relácii TV Markíza Na telo plus pripustil, že pokiaľ by sa Rusku podarilo zabrať Ukrajinu, čelili by sme hrozbe nároku na naše územie od Maďarska. „Keby bol býval Vladimir Putin úspešnejší a dnes ho máme na východných hraniciach, myslím si, že takýmto nárokom by sme už dnes priamo čelili, bohužiaľ,“ odpovedal na otázku, či v najbližších rokoch hrozí, že sa Maďarsko dopracuje k územným nárokom na Slovensko. Možnosť maďarských nárokov je podľa Káčera témou.

Jeho výroky kritizovali líder OĽANO Igor Matovič a poslanec Národnej rady SR György Gyimesi (OĽANO). Označili to za nezodpovedné konanie a vedomé zavádzanie. Káčera vyzvali ospravedlniť sa.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Káčer sa neospravedlní. A vyhlásil: Orbán nie je Maďarsko, Matovič je NIKTO!

Odoberať
Upozorniť na
13 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti