eReport.sk
Káčer a Blinken sa dohodli na podpore Ukrajiny.
Minister zahraničia Rastislav Káčer. Zdroj: tasr

Káčer a Blinken sa dohodli na podpore Ukrajiny. SR prispela ďalšou astronomickou sumou!

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer sa v utorok stretol na okraj ministerskej schôdzky členských krajín NATO so svojím americkým náprotivkom Antonym Blinkenom. Obaja potvrdili strategické partnerstvo Slovenska a USA, odsúdili útoky Ruska na ukrajinskú civilnú infraštruktúru a zhodli sa na nevyhnutnosti pokračovať v širokej podpore Ukrajiny. TASR o tom informoval komunikačný odbor slovenského ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Viktória Hellenbart.
  2. Káčer a Blinken sa dohodli na podpore Ukrajiny.
  3. Žiadam okamžité zriadenie tribunálu pre Rusko a peniaze pre svoju nadáciu!
  4. slovensko musí bojovať proti dezinformáciám

„Masívne raketové útoky na elektrárne, rozvodnú sieť či bytové domy na Ukrajine nemajú vojenský osoh, len znásobujú utrpenie obyvateľstva. Rusko musí za tieto neakceptovateľné činy niesť zodpovednosť,“ vyhlásil Káčer s tým, že je naším bezpečnostným záujmom a morálnou povinnosťou zabrániť humanitárnej katastrofe, ktorú sa Rusko snaží na Ukrajine vyvolať. Zároveň vyzdvihol doterajšiu pomoc USA pri posilnení obrany a bezpečnosti Slovenska.

Zasadnutie NATO

Počas prvého dňa zasadnutia šéfov diplomacií krajín NATO spojenci podľa slovenského ministerstva zahraničia diskutovali o aktuálnej situácii na Ukrajine, dôsledkoch pokračujúcej ruskej agresie aj možnostiach ďalšej pomoci Kyjevu.

„Neustále vyhodnocujeme možnosti, ako Ukrajine pomôcť brániť sa. Cvičíme ukrajinských vojakov, dodávame novú obrannú techniku a priebežne opravujeme tú poškodenú.“

Rastislav Káčer, minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR

Slovensko v rámci NATO prispelo takmer pol miliónom eur na nákup zimného výstroja pre ukrajinských vojakov.

Vízia

Spojenci diskutovali aj o budúcnosti vzťahov Aliancie s Ukrajinou. „Je načase, aby sme sa začali vážne rozprávať o vízii pre nášho východného suseda. Nechceme, aby sa takýto konflikt v budúcnosti zopakoval, preto by mala Ukrajina mať jedného dňa rovnaké bezpečnostné záruky, aké máme dnes my. Z morálneho hľadiska si to Ukrajina jednoznačne zaslúži,“ dodal šéf slovenskej diplomacie.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Káčer a Blinken sa dohodli na podpore Ukrajiny. SR prispela ďalšou astronomickou sumou!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti