eReport.sk
Na archívnej snímke z 24. mája 2022 príslušníci ukrajinskej teritoriálnej obrany trénujú na predmestí Odesy počas 90. dňa ruskej invázie na Ukrajinu.
Na archívnej snímke z 24. mája 2022 príslušníci ukrajinskej teritoriálnej obrany trénujú na predmestí Odesy počas 90. dňa ruskej invázie na Ukrajinu. Foto: tasr/ap

Juhokórejčan, ktorý dobrovoľne bojoval za Ukrajinu, sa vracia do vlasti. Zrejme sa nevyhne zadržaniu

Juhokórejský dobrovoľný bojovník Ri Kun, ktorý bol zranený na Ukrajine, sa vracia domov, kde podstúpi rehabilitáciu. Informovala o tom vo štvrtok agentúra Jonhap s odvolaním sa na nemenované zdroje.

Podľa týchto zdrojov bývalý príslušník špeciálnych jednotiek juhokórejského námorníctva, z ktorého sa stal youtuber, odcestuje z poľskej metropoly Varšava vo štvrtok večer kórejského času a v piatok ráno priletí na medzinárodné letisko Inčchon.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Slovenská časť posádky na palube nemeckej vojnovej lode, iprostred štátny tajomník rezortu obrany Marian Majer.
  2. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS).
  3. Na ilustračnej snímke z videa ruský vojak (vpravo) prehľadáva ukrajinských bojovníkov z Azovstaľu.

Ri Kun v marci odcestoval na Ukrajinu, aby tam bojoval proti inváznym ruským jednotkám. Nedávno utrpel zranenia počas boja v meste Irpiň pri hlavnom meste Kyjev. Pri príchode ho pravdepodobne zadržia.

Južná Kórea od polovice februára zakázala svojim občanom cestovať na Ukrajinu. Tí, ktorí napriek tomu vstúpia na územie tejto krajiny, môžu čeliť až ročnému väzeniu alebo pokute až do výšky desať miliónov wonov (zhruba 7380 eur).

Kun sa stal známym po tom, čo vo svojej relácii s názvom „Fake Men“ na videoplatforme YouTube stvárnil výcvikového inštruktora. Neskôr sa objavil v rôznych zábavných reláciách veľkých televíznych staníc.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Juhokórejčan, ktorý dobrovoľne bojoval za Ukrajinu, sa vracia do vlasti. Zrejme sa nevyhne zadržaniu

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti