eReport.sk
Jožo Ráž.Zpěvák skupiny Elán Jožo Ráž. COLOR. Portrét. > 25.06.2002,Image: 52654400, License: Rights-managed, Restrictions: Při použití tohoto snímku povinnost uvést kredit ve formě: David Neff / MAFRA / Profimedia, Model Release: no

Jožo Ráž dnes oslavuje narodeniny: Skončí s Elánom?

Frontman populárnej skupiny Elán Jožo Ráž dnes oslavuje šesťdesiatšesť rokov. Skončí so slávnou skupinou? Tomu by sa zrejme najviac potešila jeho manželka.

Legendárny slovenský spevák Jožo Ráž dnes oslavuje svoje šesťdesiate šieste narodeniny. Počas svojej kariéry naspieval so skupinou Elán množstvo hitov, ktoré doslova zľudoveli. Fanúšikovia sa však obávajú najhoršieho. O konci skupiny Elán sa povráva už roky, samotný Ráž to niekoľkokrát avizoval. Môže sa stať, že koniec slávnej skupiny už bude úplne definitívny, čo by najviac ocenila Jožova manželka Barbora. „Čaká na to ako na spasenie,“ povedal o žene, ktorá s ním strávila viac ako štyridsaťpäť rokov spoločného života. „Je geniálna, krásna, skromná, výkonná, výborná, najlepšia duša na svete, ktorú poznám. Takže preto nám to vydržalo. Ale samozrejme v živote sa musíte niekoľkokrát zamilovať stále do tej istej osoby,“ povedal v jednom rozhovore Jožo Ráž.

Výnimočný hudobník

Elán založil so svojím kamarátom Vašom Patejdlom. Hoci sa preslávil v celom Československu predovšetkým ako spevák, ovláda hru na gitaru, basgitare a vie hrať aj na klavír. S jeho menom je spojená istá dávka kontroverzie. V minulosti totiž rád podporoval Vladimíra Mečiara a stranu Smer. Pred niekoľkými rokmi mal nehodu na motorke a prežil iba zázrakom. Bol v rukách tých najlepších lekárov a po niekoľkomesačnej kóme sa späť do života vracal postupne. Naposledy vzbudil protichodné emócie klipom Bulvárne krysy, ktorý sa mu veľmi nepodaril. Približne rok a pol po vražde Jána Kuciaka nakrútili so skupinou videoklip, kde miera pištoľou na hlavy novinárom. Prípadom sa zoberala dokonca aj prokuratúra.

foto: profimedia


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Jožo Ráž dnes oslavuje narodeniny: Skončí s Elánom?

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php