eReport.sk
Na archívnej snímke Johnny Depp.
Na archívnej snímke Johnny Depp. Foto: tasr/ap

Johny Depp očistený. Exmanželka mu musí zaplatiť milióny!

Americký herec Johnny Depp vyhral v stredu súd so svojou bývalou manželkou Amber Heardovou, ktorá mu na základe výroku súdnej poroty musí zaplatiť 15 miliónov dolárov za ohováranie v súvislosti s výrokmi o domácom násilí počas ich krátkeho manželstva.

Výrazne menšie odškodné vo výške dvoch miliónov dolárov sedemčlenná porota prisúdila aj herečke (36) Amber Heardovej, a to za urážlivé vyjadrenie zo strany Deppovho právnika. Informovala o tom agentúra AP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na archívnej snímke Johnny Depp.

Celý šesť týždňov trvajúci proces, ktorého súčasťou boli televízne prenosy z pojednávaní, sledovali fanúšikovia Johnnyho Deppa (58) po celom svete, mnohí aj priamo v súdnej sieni. V jeho priebehu vypovedali desiatky svedkov vrátane telesných strážcov, predstaviteľov Hollywoodu, agentov, expertov, lekárov, priateľov a príbuzných oboch bývalých manželov.

Jednomyseľný verdikt

Porota zložená z piatich mužov a dvoch žien dospela k verdiktu jednomyseľne po troch dňoch rozvažovania. Depp aj Heardová sa počas procesu snažili dokázať, že výroky druhej strany voči ich osobe poškodili ich dobrú povesť a že boli nepravdivé a prednesené so zlým úmyslom. Heardovej porota priznala len to, že ju jeden z Deppových právnikov nepravdivo očiernil tvrdením, že spoločne so svojimi priateľmi zámerne urobila neporiadok v byte, kde manželia vtedy bývali, a potom privolala políciu. Známy americký herec a producent dúfal, že sa mu podarí očistiť svoje meno po tom, ako Amber Heardová v roku 2018 vyhlásila, že bola počas ich manželstva vystavená domácemu násiliu.

„Porota mi vrátila život“

Takto reagoval na verdikt prostredníctvom Instagramu Johnny Depp, ktorý sa na stredajšom pojednávaní súdu vo Fairfaxe v štáte Virgínia osobne nezúčastnil. Vyjadril pritom presvedčenie, že jeho víťazstvo povzbudí iných mužov aj ženy, ktorí sa podobne ako on stali obeťami falošných obvinení. Heardová, ktorá si výrok poroty vypočula v súdnej sieni osobne, vyjadrila nad ním hlboké sklamanie.

„Moje rozčarovanie je ešte väčšie, keď si pomyslím, čo tento verdikt znamená pre iné ženy. Ide o krok späť. Vracia nás do časov, keď žena, ktorá verejne prehovorila (o násilí), mohla byť verejne potupená,“ napísala vo vyhlásení zverejnenom na sociálnej sieti.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Johny Depp očistený. Exmanželka mu musí zaplatiť milióny!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti