eReport.sk
Legendárny hokejista Roman Rotenberg, foto:pledgetimeicehockey

Hokejový zápas Ruska s Indiou? Je to výsmech hokeju a radšej pôjdem do cirkusu, reaguje legenda!

e to výsmech hokeju? Rusko sa následkom vojny na Ukrajine nemusí popasovať len s politickými, hospodárskymi, či bezpečnostnými problémami. Komplikácie riešia aj rôzne športové zväzy, ktoré momentálne nemôžu vysielať ruské reprezentácie na mnoho medzinárodných podujatí. Azda najvýraznejšie tieto politické praktiky medzinárodných športových federácií zasiahli hokej. Ruskí hokejisti museli vynechať už dvojo majstrovstiev sveta a okrem Bieloruska a Kazachstanu pravdepodobne neexistuje relevantná hokejová krajina, ktorá by na seba vzájomným zápasom vniesla politický tlak zo strany USA, NATO, či EÚ. Je to samozrejme niečo, čo do športu nepatrí. No doba je taká.

Urazil ruský hokej?

Tréner ruskej reprezentácie, či tímu SKA Petrohrad Roman Rotenberg teraz predstavil plán, s ktorým ruská hokejová verejnosť rozhodne nie je spokojná. Tréner, ktorý zastáva aj funkciu viceprezidenta hokejovej federácie a je synom dobrého priateľa ruského prezidenta Vladimíra Putina, prišiel s plánom dvojzápasu s Indiou. Rusi by podľa tohto plánu mali v Indii absolvovať zápas v pozemnom hokeji, zatiaľ čo India by mala v Rusku nastúpiť na zápas v ľadovom hokeji. Pre mnohých v skutku zaujímavé, no zároveň aj urážlivé.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kremeľ tvrdo reaguje
  2. Personálne zemetrasenie ešte neskončilo.
  3. Zelenskyj apeluje na spojencov
  4. Klúčové ukrajinské mesto padlo

„Máme hosťa z Indie, s ktorým diskutujeme o kultúrnej výmene medzi krajinami. Sme pripravení ísť do Indie hrať pozemný hokej a pozývame ich hrať ľadový hokej k nám,“ citoval Rotenberga portál Pledge Times.

Tvrdá kritika bývalého reprezentačného trénera

Prvý kritický hlas reprezentuje bývalý reprezentačný tréner Vladimir Pljuščev. „Ruský tím by mohol ísť hrať pozemný hokej do Indie? Neviem si to predstaviť. Zdá sa, že na tomto svete je možné všetko. Už vidím nejakého Matveja Mičkova ako sa prerezáva cez trávu,“ uviedol Pljuščev pre Legalbet.

Myslí si zároveň, že vidieť Indiu hrať ľadový hokej by bolo na smiech. Nezdá sa mu ale vhodné, keď si niekto z hokeja uťahuje a preto celú myšlienku rázne odmieta. „Rotenberg povedal, že by mohli pozvať Indiu hrať ľadový hokej do Ruska? To bude sranda! Toto bude určite zábava. Ak sa nájde niekto, kto vôbec vie korčuľovať. Ale ak sa budem chcieť zasmiať, pôjdem do cirkusu. Ale posmievať sa môjmu športu, ktorému som dal takmer celý život, nie je veľmi dobré. Je to výsmech hokeju,“ dodal.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hokejový zápas Ruska s Indiou? Je to výsmech hokeju a radšej pôjdem do cirkusu, reaguje legenda!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Hokej

Tipos liga

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php