eReport.sk
Dôchodcovia o odsúvaní na okraj spoločnosti
Predseda Jednoty dôchodcov Slovenska Michal Kotian. Foto: tasr

JDS s tvrdým odkazom opozícii: Vy ste za 3,5 roka zadĺžili Slovensko o 24 miliárd! Odmietame vaše urážlivé tvrdenia


Jednota dôchodcov na Slovensku v mene seniorov na Slovensku oceňuje, že boli dnes schválené plnohodnotné 13. dôchodky, ktoré bývalá vláda zrušila v roku 2020. JDS teší, že sa nájdu politici, ktorí sa o starajú aj o seniorov.

Odmietajú tvrdenia opzície

JDS zároveň odmieta expresivitu a agresivitu voči sociálnym štandardom a sociálnemu zmieru, ktoré priniesla koalícia v podobe dnes schválených 13. dôchodkov, ktoré odznievajú opakovane v médiách od opozičných politikov.

Tvrdý odkaz

Michal Kotian: „Odmietame opakované tvrdenia, že my seniori „prežierame budúce dôchodky“ od politikov, ktorí zadlžili Slovensko za 3,5 roka o 24 miliárd eur. Tieto slová ma osobne poburujú najmä ak opätovne zaznievajú od bývalého predsedu Výboru pre financie a menu, ktorý mal verejné financie strážiť. Tieto slová som od neho ani jeho kolegov zo súčasnej opozície počas 3,5 roka predchádzajúcich vlád nepočul ani raz. 13. dôchodok bude v tomto roku stáť 850 miliónov eur, tento by jednoduchým prepočtom mohol byť vyplatený 30 rokov po sebe všetkým poberateľom dôchodkov, ak by bývalé vlády nezadlžili Slovensko za 3,5 roka za astronomických 24 miliárd eur. Hovoriť dnes preto ústami týchto politikov, že sa môžeme prikrývať iba takou perinou, akú máme, je za hranicou slušnosti. Je to opätovné burcovanie vášní a vytváranie medzigeneračného napätia v spoločnosti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Michal Bartek, poslanec Hlasu

Predseda JDS ďalej dodáva: „Pýtame sa preto týchto politikov, bolo zodpovedné zadlžiť takto Slovensko na úkor dnešných detí a vnukov o 24 miliárd eur, ako sa odvolávajú títo nezodpovední politici? Alebo je to len ďalší krok k nezmyselnému rozdeľovaniu spoločnosti bez súdnosti k vlastnej neschopnosti riadiť Slovensko? Odmietame tieto vyhlásenia a žiadame, aby vysvetlili v prvom rade títo politici, ktorí hovoria, že „my prežierame peniaze našich detí a vnúčat“, aby spravili odpočet, čo prinieslo Slovensku týchto 24 miliárd eur, ktorými zadlžili práve mladšie generácie. Treba sa pýtať, či za grécku cestu, o ktorej hovoria títo opoziční politici nastúpilo Slovensko výdavkom za 850 miliónov eur, alebo zadlžením a výdavkami za 24 miliárd eur !!“

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

JDS s tvrdým odkazom opozícii: Vy ste za 3,5 roka zadĺžili Slovensko o 24 miliárd! Odmietame vaše urážlivé tvrdenia

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne