eReport.sk
Majú toho správneho?
Moderátorka Marta Jančkárová z RTVS Ľubošovi Blahovi opäť poriadne zdvihla tlak. Reprofoto: rtvs

Jančkárová v O 5 minút 12 opäť neprekročila svoj tieň, vystupovala ako oponent Jána Richtera


Marta Jančkárová ukázala, že pri moderovaní nedeľnej politickej relácie nedokáže ostať objektívna. Ako je u nej zvykom, vystupovala ako hosť relácie a pomáhala Ivanovi Štefunkovi z PS argumentovať proti Jánovi Richterovi. V druhej časti relácie vystúpila prezidentka. Svoj štýl politiky považuje za rešpektujúci.

Jančkárová neprekročila svoj tieň

Relácia O 5 minút 12 bola dnes rozdelená do dvoch častí. V prvej vystúpil Ivan Štefunko z Progresívneho Slovenska a Ján Richter zo strany SMER-SSD. Moderovala Marta Jančkárová.

Zatiaľ čo moderátorka útočila na Jána Richtera a neustále ho konfrontovala s rôznymi aktivitami a výrokmi iných ľudí z vládnych kruhov, voči prezidentke vystupovala opäť servilne. Nepripomenula jej ani jediný jej výrok z minulosti, ktorým prezidentka ukázala, že Slovákov nerešpektuje, ani žiaden krok prezidentky, kedy sa Slovákov nezastala. Nezabudla však pripomenúť, že prezidentka bola sama obeťou nenávistných výrokov.

V prvej časti relácie vystupovala Marta Jančkárová ako hosť – spoločne s I. Štefunkom, ktorému argumentačne pomáhala proti J. Richterovi.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Fica sa inakšie nedokázali zbaviť
  2. poslanci Národnej rady (NR) SR
  3. Ministerka kultúry M. Šimkovičová

Čo povedala prezidentka?

Podľa prezidentky sa po atentáte na premiéra Fica podarilo mierne upokojiť spoločnosť. Pripustila, že rozumie argumentom, prečo sa stretnutie na zmierenie neuskutočnilo podľa jej návrhu hneď v utorok po atentáte. „Útok na pána premiéra je útokom na demokraciu aj celú spoločnosť,“ povedala a dodala, že chápe, že okrúhly stôl sa ešte neuskutočnil.

Vyslovila prianie, aby začal slušný a vecný dialóg. Forma pre ňu nie je až taká dôležitá. Neprikladá dôraz tomu, či sa podaril práve jej zámer. Zuzana Čaputová zvažuje vysielanie ďalších „gest“ k zmiereniu. Za svojím štýlom politiky si stojí, považuje ho za rešpektujúci. Premiérovi Ficovi chce dopriať čas na to, aby sa zotavil. Upozornila, že spoločnosť už dlhšie bola napätá a vypätá, útok sa dal podľa nej očakávať. „Ako spoločnosť sme možno ešte dostali šancu,“ skonštatovala.  

Obmedzovanie slobody slova na internete  

Zo strany moderátorky nepadlo jediné slovo kritiky smerom k prezidentke. Zato nezabudla pripomenúť výroky Ľ. Blahu, za ktoré prezidentka podpredsedu NRSR zažalovala. Prezidentka pri tej príležitosti opäť hovorila o obmedzovaní slobody slova na internete.

Na záver sa veľmi jemne predsa len moderátorka dotkla témy zmareného referenda, v zmysle, že toto je jedna z vecí, ktoré oponenti prezidentke vyčítajú. Zuzana Čaputová sa vyjadrila, že nekonanie sa referenda nebolo jej rozhodnutie, bolo to rozhodnutie Ústavného súdu SR. Zdôraznila, že otázky v referende boli neústavné, naratív o zmarení považuje za účelovú dezinformáciu. To, čo sa jej vyčíta, bola len chyba nedostatočnej komunikácie, toto nazvala „bludným naratívom“.  

Na záver prezradila aj niečo zo svojich plánov do budúcnosti, bude „podporovať rast“. Do politiky nesmeruje.  

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Jančkárová v O 5 minút 12 opäť neprekročila svoj tieň, vystupovala ako oponent Jána Richtera

Odoberať
Upozorniť na
23 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: